Zosuvy na Kostolianskej

Približne v polovici decembra sa zintenzívnili zosuvy pôdy na Kostolianskej ceste, kde bola a je vyhlásená mimoriadna situácia. Padajúce kamene ohrozujú zdravie a životy ľudí, ktorí túto cestu využívajú. V tomto úseku už boli začiatkom januára tohto roku vykonané urgentné záchranné práce. Napriek tomu je potrebné uzavrieť ju, pretože je veľký predpoklad, že k uvoľneniu kameňov dôjde opätovne.

Včera bol na Magistráte mesta Košice zvolaný krízový štáb mesta Košice za účasti zástupcov orgánov štátnej správy, ktorý rozhodol, že cesta bude od 13.1.2012 kvôli bezpečnosti uzatvorená.

Po realizácii prvej fázy záchranných prác 5.3.2012 otvorili cestu obyvateľom Košíc a priľahlých obcí, ktorí boli nútení využívať obchádzku. Cesta nie je otvorená v plnom profile. Úvodná fáza umožnila otvoriť jej časť iba v jednom jazdnom pruhu, pričom premávka je riadená semaforom. Je to dočasné riešenie, ktoré má aspoň čiastočne uľahčiť dopravné obmedzenia zaťažujúce občanov. 

Nasledovať bude druhá fáza projektu, kedy dôjde k spevneniu svahu, inštalácii záchytných sietí a betónových zábran. Potom bude cesta v plnej miere prejazdná.

Updated: 25. marca 2019 — 21:55

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.