Zosuv pôdy

Zosuvy pôdy ohrozujú životy a majetok obyvateľov dvanástich rodinných domov v Krásnej, kamene na Kostolianskej ceste ohrozujú bezpečnosť účastníkov cestnej premávky.

KOŠICE. Primátor mesta Košice Richard Raši dnes o 16. hodine vyhlásil na území mesta Košice mimoriadnu situáciu v dôsledku pokračujúcich intenzívnych zosuvov pôdy v mestskej časti Košice- Krásna ako i uvoľňovania zeminy a kamenia nad Kostolianskou cestou na okraji mestskej časti Košice-Sever. Informoval o tom Jozef Marko z košického magistrátu.

„Zosuvy pôdy a uvoľňovanie kamenia ohrozuje životy a majetok obyvateľov dvanástich rodinných domov na Ulici 1. mája a na Kostolianskej ceste ohrozujú bezpečnosť účastníkov cestnej premávky,“ informoval Marko.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5719691/v-kosiciach-pre-zosuvy-vyhlasili-mimoriadnu-situaciu.html#ixzz1BEOXpXkA

Zosuv pôdy v Krásnej sa v porovnaní so štvrtkom veľmi nezhoršil. Mesto ráta i s možnosťou evakuácie. Zatiaľ nie je pre počasie možné nasiaknutý svah zastabilizovať. Na obhliadku terénu prišli včera i ministri.

KOŠICE. Krásňania z Ulice 1. mája opäť prežívajú krušné chvíle. Po letných zosuvoch si vydýchli len nakrátko. Ílovitý masív nad ich príbytkami sa opäť prebudil. V oblasti má trvalý pobyt 66 ľudí, niektorí ešte vlani radšej svoje domovy opustili. S majetkom a spomienkami sa však nevedia rozlúčiť hlavne starší obyvatelia.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5721620/zosuv-krasna-sa-vcera-hemzila-politikmi.html#ixzz1BEOezquG

Updated: 26. júna 2019 — 18:14

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.