Zelená stráň Residential park + prístupová cesta

Informácia pre cestujúcich o novej MHD linke č. 35

Nová autobusová linka bude zavedená 1.1.2020, prepojí Lingov, Zelenú stráň a Heringeš s centrom mesta.

Od 1. januára 2020 sa zavádza nová autobusová linka č. 35 do rezidentského parku Zelená stráň a blízkych obchodných centier. Linka bude premávať na trase Lingov – Zelená stráň – Heringeš – Námestie osloboditeľov, a späť. Jazdiť bude v 30 minútovom intervale počas pracovných dní a v 60 minútovom intervale cez voľné dni a vo večerných hodinách. V oblasti Zelenej stráne bude zastavovať na 2 nových zastávkach:

  1. Zelená stráň, obchodné centrá (umiestnená pri OC ShopBox)
  2. Zelená stráň (umiestnená v blízkosti bytových domov)

V tejto súvislosti dôjde k nasledovným zmenám na ostatných linkách:

  1. Linka č. 32 už nebude zachádzať k obytnému súboru Panoráma, t.j. na zastávku Heringeš (na tejto zastávke ju nahradí novovzniknutá linka 35).
  2. Označenie linky ,,20L“ sa mení na ,,20“. Zachádzka na Heringeš v smere do Košickej Novej Vsi ostáva na tejto linke zachovaná.
  3. Menia sa cestovné poriadky liniek 20, 23, 31 a 32.

Trasa linky č. 35:

linka 35

Cestovný poriadok linky č. 35 nájdete na webstránke DPMK v sekcii Cestovné poriadky.

https://www.dpmk.sk/aktuality/2019/informacia-pre-cestujucich-o-novej-mhd-linke-c-35


Staršie fotografie:

 

Projekt novostavby bytov ZELENÁ STRÁŇ RESIDENTIAL PARK je nový projekt rezidenčného bývania v Košiciach, situovaný v mestskej časti Košická Nová Ves. Nové byty na predaj sú v tichej lokalite, v prírode a zároveň blízko centra Košíc. Komplex bytových domov pozostáva z 10 samostatných blokov, z čoho každý objekt tvorí samostatný dilatačný celok. Byty sú umiestnené v troch typoch blokov:

– štyri bloky typu „A“
– tri bloky typu „B“
– tri bloky typu „C“

Všetky bloky sú navrhnuté ako 5 podlažné, kde najnižšie podlažie (suterén) je riešené ako parkovisko, ostatné 4 nadzemné podlažia sú obytné.

Byty od 45 do 114 m² robia zo Zelenej stráne atraktívne bývanie pre všetkých. Ponúkané sú 2-izbové, 3-izbové, 4-izbové byty, ale aj penthausy. Na výber sú byty s terasou alebo balkónom. V okolí blokov nájdete jedinečné jazierko s oddychovou zónou len pre rezidentov a rozmanité detské ihriská. Samozrejmosťou sú vnútorné aj vonkajšie parkovacie miesta.

Výstavba bude prebiehať v troch etapách. V prvej etape bude stavebne realizovaný obytný segment pozostávajúci z blokov A1, A2, A3, B1, B2 (5 bytových domov, spolu 94 bytov so 115 parkovacími miestami). V druhej etape sa uvažuje s dostavbou blokov A4, B3 a C1, v tretej bloky C2,C3. V rámci etapizácie budú zrealizované aj všetky inžinierske siete, spevnené plochy a príslušné komunikácie.

http://www.zelenastran.sk/

Updated: 28. decembra 2019 — 16:05

2 komentáre

Add a Comment
  1. Pýtam sa ,Kedy budú odstránené závady na bytovom dome B2. Kupujúci by sa mali prísť pozrieť do už obývaných bytových domov. Stačí sa prejsť po schodisku a obzrieť si stropi. Je to katastrofa.

    1. Dobrý deň, pýtate sa ale na zlom mieste, lebo toto je súkromná stránka, ktorá iba informuje o dianí v meste a so žiadnym projektom nemá nič spoločné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.