Výstava topánok historických, aj obuvi v budúcnosti

Všetci milovníci topánok zbystrite svoju pozornosť! Topánkové nebo teraz môžete na vlastnej koži zažiť aj vy! Stačí navštíviť Aupark Košice od 04.03 do 19.03.2014. Oslnia vás jedinečné dizajnérske kúsky popredných návrhárov, 200 exkluzívnych modelov historickej obuvi alebo dych vyrážajúce topánky budúcnosti.

Historická obuv

Jedinečná výstava topánok z celého sveta je kolekciou vzácnych topánok, ktoré mapujú históriu obuvi od 19.storočia. Jej súčasťou budú také vzácne exponáty ako napr. dreváky pastierov z Tyrolských Álp z konca 19.storočia, pánska domáca obuv „salum“ z Afganistánu z 1.tretiny 20.storočia, alebo čižma zo sibírskeho psa z roku 1960, ktorú zo svojich ciest priniesol slávny český cestovateľ Jiří Hanzelka. Veľkú súčasť vystavenej zbierky bude predstavovať aj kolekcia obuvi z produkcie firmy Baťa v rokoch 1920 – 1939. V kolekcii nájdete napr. luxusné poltopánky „Burianky“, ktoré svoj názov dostali podľa slávneho českého komika Vlasta Buriana. 

Obuv súčasnosti a budúcnosti  

Súčasnosť budú na výstave zastupovať topánky od takých svetových zvučných mien ako: Kei Kagami, Julian Hakes, United Nude, Ivanka Ska, Minna Parikka, Svenja Ritter, Anna Korshun, Marita Huurinainen, Sebastian Thies for Nat-2, Dora Kloppenburg. 

Topánkový program

Súčasťou jedinečnej výstavy je nevšedný sprievodný program pre malých i väčších. Magnetická stena s rôznymi typmi outfitov a topánok odhalí mladé trend-setterky. Hravé typy poteší topánkové pexeso a tých najmenších detský kútik „Zaviaž si topánku“. Na špeciálnych drevených vzdelávacích hračkách si budú môcť vyskúšať viazanie šnúrok. Oddýchnuť si bude možné v chill out zóne, na pohodlných tuli vakoch v tvare tenisiek.

Updated: 14. apríla 2019 — 21:16

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.