Vynovené mestské kúpalisko bude po ročnej pauze opäť otvorené

TLAČOVÁ SPRÁVA                                                           Košice, 28.6.2013

Vynovené mestské kúpalisko bude po ročnej pauze opäť otvorené
 
Viac trávnatej plochy, zrekonštruované bazény, nové zázemie aj bezplatné wi-fi ponúkne Košičanom zrekonštruované mestské kúpalisko na Rumanovej ulici. Letnú sezónu 2013 odštartuje v pondelok 1. júla o 9:00h.
 
Príjemné osvieženie počas horúcich letných dní a k tomu hneď niekoľko noviniek čaká návštevníkov obľúbeného kúpaliska, ktoré vďaka výstavbe Kunsthalle a revitalizácii Mestského parku dostalo novú tvár. Rekonštrukciou prešla technológia úpravne bazénovej vody so systémom automatizovaného riadenia, sociálne zariadenia aj sprchy. Bazény dostali nový hydroizolačný náter a zrekonštruované boli tiež chodníky a brodítka.
Stánky s občerstvením ponúkajúce teplé jedlá a chladené nápoje budú návštevníkom k dispozícii v nových priestoroch so slnečníkmi a zastrešenou plochou. Novinkou v oddychovej zóne areálu kúpaliska je jazierko a väčšia plocha na opaľovanie s novým trávnatým kobercom o rozlohe 3400 . Na najmenších návštevníkov čaká malé detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkačkou, hojdačkami a asfaltové ihrisko.
Na mestské kúpalisko sa v lete chystá aj primátor mesta Richard Raši: „Rekonštrukciou prešli bazény aj zázemie kúpaliska, zväčšila sa plocha na opaľovanie a pre najmenších je pripravené detské ihrisko. Zaujímavou novinkou bude určite najmä pre mladých bezplatné pripojenie na internet v celom areáli kúpaliska. Košičanov po minuloročnej prestávke na obľúbené mestské kúpalisko srdečne pozývam, určite sa tam spolu v lete stretneme“!
Vchod na kúpalisko bude po novom zo strany parku, ktorý sa vďaka turniketom a náramkom s čipovým kódom umožňujúcim obojsmerný pohyb priamo prepojil s areálom kúpaliska. Návštevníci tak môžu využívať súčasne aj plochu vynoveného mestského parku, multifunkčné športovisko a detské ihriská.
Pri prestavbe sa pamätalo na imobilných návštevníkov, pre ktorých bude k dispozícii bezbariérové sociálne zariadenie so sprchou. V rámci zvýšenia bezpečnosti bol areál vybavený novým verejným osvetlením a monitorovacím systémom. Vítanou novinkou je tiež bezplatné pripojenie na internet a fakt, že všetky výhody zrekonštruovaného kúpaliska si budú Košičania užívať za nezmenené vstupné.
 
Ceny lístkov pre rok 2013:
dospelí – celodenný   3,50 Eur
deti – celodenný       2,50 Eur
dospelí po 15.00 h    2,50 Eur
deti po 15.00 hod     2,00 Eur
        
Updated: 20. januára 2019 — 17:08

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.