Vymenník Wuppertálska

Výmenník na Wuppertálskej ulici bude slúžiť pre tvorivé dielne, semináre, diskusné fóra v oblasti kultúry a art-gardening.
 

Výmenníky – SPOTs sú prvým investičným projektom EHMK, ktorého časť je už dokončená. „Hlavným zámerom projektu SPOTs je šírenie kultúry do okrajových častí mesta, revitalizácia sídlisk a zapojenie obyvateľov do umeleckých a kultúrnych podujatí nielen počas roka 2013, ale i po ňom,“ priblížila úlohu projektu výkonná manažérka n. o. Košice 2013 Blanka Berkyová. Ako spresnila, súčasťou projektu je premena nepoužívaných výmenníkových staníc na komunitné centrá, tzv. kultúrne body okraja. Dva výmenníky na Terase sa už zmenili na takéto kultúrno-spoločenské centrá a našli si svojich priaznivcov. Každý z výmenníkov je pritom zameraný na špecifickú oblasť a inak to nebude ani v prípade ďalších štyroch, ktorých rekonštrukcia dnes štartuje.
Výmenník na Ľudovej ulici bude zameraný na podporu nových mestských kultúr, inline korčuľovanie, indoor skateing, hip-hop, breakedance, súťaže a filmové predstavenia. Výmenník na Važeckej ulici bude orientovaný na multimediálne tvorivé dielne, tanec, hudbu, prvky alpinistickej subkultúry. Vo výmenníku na Štítovej bude možné navštíviť výtvarné a keramické dielne, výstavy, filmové predstavenia, workshopy a semináre. Výmenník na Wuppertálskej ulici bude slúžiť pre tvorivé dielne, semináre, diskusné fóra v oblasti kultúry a art-gardening.
Celková hodnota rekonštrukcie výmenníkov, ktorú bude realizovať spoločnosť PKB invest, s. r. o., je vo výške 1 322 458, 24 eur. V rámci rekonštrukcie bude realizovaná kompletná rekonštrukcia objektov, vytvorenie multifunkčných miestnosti pre kultúrno-spoločenské aktivity a zázemia pre personál a návštevníkov, úprava striech pre ich funkčné využitie a tiež terénne a sadové úpravy okolia.
Updated: 1. apríla 2019 — 20:35

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.