Vernisáž výstavy – Amfiteáter

Súťaž vyhlásilo Mesto Košice 24.septembra 2010. Súťažné podmienky si vyžiadalo 90 uchádzačov, v termíne ich odovzdalo 24 kolektívov.
Cieľom investičného projektu je vytvorenie podmienok pre organizovanie kultúrnych podujatí väčšieho rozsahu a tiež pre rozvoj kongresového turizmu.
„Som rád, že sa do súťaže zapojilo až 24 architektonických ateliérov, ktoré pripravili veľmi kvalitné návrhy. Porota nemala ľahkú úlohu. Prvé tri návrhy, ktoré získali cenu, riešia veľmi dobre zadanie súťaže, sú veľmi pekné a pokiaľ sa preukáže, že je možné ich finančne realizovať, mesto získa nielen atraktívnu multifunkčnú halu, ale aj architektonický skvost nielen v rámci mesta, ale celej strednej Európy. Odporúčam všetkým Košičanom pozrieť si ich na výstave,“- povedal Rudolf Bauer, splnomocnenec mesta pre projekt Košice 2013.
Porota odporúčala vyhlasovateľovi, aby vyzval uchádzača, ktorý získal najväčší počet bodov a v súťaži 1.cenu na rokovacie konanie bez zverejnenia za účelom zabezpečenie projektovej dokumentácie stavby.
Vernisáž výstavy všetkých súťažných návrhov sa uskutoční 11. januára o 17-tej hodine v priestoroch Východoslovenskej Galérie na Alžbetinej 22. Výstava bude prístupná do od 11. – 30. januára v dňoch utorok až nedeľa v čase od 10-tej do 18-tej hod.
Sedemčlenná odborná porota rozhodla o výsledku architektonickej súťaže na prestavbu objektu amfiteátra na Festivalovom námestí v Košiciach na multifunkčný priestor s celoročnou prevádzkou, vrátane ideového riešenia náplne okolitého areálu, nasledovne:
1. cena – Ing. Olivér Csémy, Dunajská 3, 945 01 Komárno – návrh č.12
2. cena – AKJ s.r.o. Vysoká 26, 811 06 Bratislava – návrh č.5
Ing. arch. Juraj Jančina, Ing. arch. Igor Mazúch
3. cena – adf s.r.o., Moyzesova 46, 040 01 Košice– návrh č.18
Ing. Mgr. art. Pavol Šimko, Ing.arch. Jaro Král

Updated: 13. apríla 2019 — 9:48

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.