Večerný športový expres

NOC MÚZEÍ NA ŽELEZNIČKE
Z Čermeľa vyštartuje športový expres

Noc múzeí a galérií sa v tomto roku ponesie v športovom duchu a Košická detská historická železnica pri tejto príležitosti vypraví 21. mája o 17:20 mimoriadny športový expres. Na konečnej stanici Alpinka čakajú okrem klasických športov i menej známe a zabudnuté športové disciplíny.

Pre športuchtivých cestujúcich pripravili dobrovoľníci z OZ Detská železnica Košice disciplíny s tradičnými i menej tradičnými športovými potrebami. „Každý si bude môcť vyskúšať hod kusom koľajnice, prenášanie podvalu. Zdatnejší si môžu vyskúšať streľbu lukom do vznášajúcich sa guľôčok. Súčasťou programu bude aj mini šachový turnaj v rýchlom šachu. Kto si prinesie vlastné športové náradie a predvedie športový výkon, toho odmeníme malou pozornosťou,“ približuje program Noci múzeí na detskej železnici Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice.
Chýbať samozrejme nebude občerstvenie. Priamo v areáli staničky Alpinka sa budú variť párky, čapovať pivo a podávať malinovky. Dostupná bude i paintballová strelnica. Program na detskej železnici potrvá do 19:30 a ukončí ho vypravenie spiatočného vlaku z Alpinky do Čermeľa. Pre návštevníkov je zabezpečený aj bezplatný návoz. Autobus dopravného podniku vyštartuje z Námestia maratónu mieru o 17:00, zo stanice Čermeľ zas vyrazí ihneď po návrate vlaku o 20:00 späť na maratónske námestie.
Počas Noci múzeí a galérií platí jednotné vstupné: dospelí 2 €; deti (dôchodcovia, ŤZP) 1 €. Vstupenka, ktorú si zakúpite na železničke, platí až do polnoci vo všetkých zapojených múzeách a galériách v Košiciach. V cene je už zahrnutá aj spiatočná jazda detskou železnicou.

Updated: 10. apríla 2019 — 22:18

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.