Vagón literatúry

Burza detských kníh

19.5. 2012 (sobota), stanica Čermeľ o 10.30 BURZA DETSKÝCH KNÍH
Míli rodičia, deti, milí čitatelia, vzácni knihomoli! Ak máte doma prečítané ¿i nepotrebné detské knihy a iné vám naopak chýbajú, alebo možno len chcete podporiť netradičnú akciu Ko­šickej detskej historickej železnice (KDHŽ), lebo kniha ponú­ka hlbší zážitok ako televízor či počítač, doneste si na stanicu do Čermeľa knihy, ktoré ešte môžu potešiť iných. Burza det­ských kníh sa uskutočni na stanici KDHŽ v Čermeli i vo vlaku KDHŽ a výťažok z nej poputuje na obnovu služobného vozňa KDHŽ. Burza začne o 10.30 hod.
20.5. 2012 (nedeľa), stanica Čermeľ o 10.15 STRETNUTIE NÁDEJNÝCH NOVINÁROV
Vieš, že železnica bola v časoch svojej slávy v minulom storo­čí symbolom veľkého pokroku, a preto tiež stredobodom záuj­mu verejnosti? Nakoniec jej dôležitosť nepriamo podporovala myšlienku, aby v Košiciach vznikla špeciálna železnica pre de­ti a mládež. A čo dnes? Je košická detská železnica i naďalej potrebná a užitočná, alebo už ani nie? Aké zážitky prináša jej prevádzka? Prečo by sme ňou mali cestovať a starať sa o ňu?
Ak ťa tieto otázky zaujímajú a zároveň máš chuť na ne ako ná dejný novinár tvoriť zaujímavé odpovede (vo forme rozhovorov, reportáži, či príbehov), príd v nedeľu 20. mája 2012 o 10.15 hod. na stanicu KDHŽ v Čermeli!
27. 5. 2012 (nedeľa), stanica Čermeľ o 10.15 STRETNUTIE MALÝCH ŽELEZNIČIAROV
Pri cestovaní vlakom nie je zaujímavé len to, že nás bezpeč­ne a pohodlne odvezie do našej stanice, ale tiež to, ako vôbec železnica funguje. Ide o strhujúci svet množstva zaujímavých súvislostí a kto čo len raz nazrie za jeho oponu, obyčajne si ho obľúbi na celý život. Chceš aj Ty vedieť, v čom spočíva čaro že­lezničnej prevádzky a zároveň prispievať k jej chodu a radosti cestujúcich? Prid v nedeľu 27. mája 2012 o 10.15 hod. na stanicu KDHŽ v Čermeli!

http://www.detskazeleznica.sk/

Updated: 10. apríla 2019 — 22:14

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.