Ulička umelcov

Košice – V sobotu 19. mája sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie pod názvom Ulička umelcov. Zídu sa na nej výtvarníci a sochári zo Slovenska i zo zahraničia, ktorí Košice navštívili pri príležitosti Medzinárodného maliarskeho a sochárskeho sympózia Jahodná 2012.

Sympózium vyvrcholí živou výstavou a expozíciou na Uličke remesiel v Košiciach. Organizátor by aj touto cestou rád prispel k oživeniu Hrnčiarskej ulice, ktorá jej návštevníkom v tento deň priblíži atmosféru vyhľadávanej parížskej štvrte Montmartre. Košice v tento deň ožijú aj Nocou múzeí a galérií

Program otvoria o 10.00 hod. sochári a maliari, ktorí predstavia svoju tvorbu. Hrnčiarsku ulicu spestrí výstava diel detí z CVČ Domino a živá hudba. Na uličke remesiel bude opäť k dispozícii čarovná skriňa, z ktorej si budú môcť návštevníci zobrať knihu alebo ju vymeniť za svoju starú, už prečítanú.

Podujatie pripravila nezisková organizácia KRUK, n. o. ako súčasť projektu zameraného na zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

www.hrnciarska.sk

Fotografie výrobkov a dielní majstrov z Hrnčiarskej uličky nájdete tu:

Ulička remesiel

Updated: 14. apríla 2019 — 21:24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.