Tréningová hala

Viac ako 3,3 milióna eur poskytne slovenská vláda na výstavbu tréningovej haly pri Steel aréne v Košiciach. Uviedol to v pondelok premiér Robert Fico, ktorý sa spolu s predsedom NR SR Pavlom Paškom zúčastnil na poklepaní základného kameňa novej haly. Celkové náklady na výstavbu tréningovej haly dosiahnu 4,65 milióna eur. V súčasnosti už je vydané stavebné povolenie, stavať by sa malo začať v júli, pričom hala by mala byť hotová do decembra 2010.

„Aj napriek kríze vláda podporí prestavbu zimného štadióna v Bratislave a výstavbu tejto tréningovej haly v Košiciach a to nielen pre majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa majú konať na Slovensku v roku 2011. Okrem toho chcem realizovať aj minimálne dva zimné štadióny v hodnote vyše jedného miliónu eur, ktoré budú slúžiť na rozvoj mládežníckeho športu,“ povedal Fico. Premiér nepripúšťa, že by sa do termínu majstrovstiev sveta nepodarilo zrekonštruovať zimné štadióny.

Tréningová hala pre hokejistov bude postavená z južnej strany košickej Steel arény, pričom rozmer ľadovej plochy bude 26 x 56 metrov, kapacita bude 300 až 600 divákov. Jej súčasťou bude aj štyri až šesť šatní. Hala bude spĺňať kritériá aj pre majstrovské súťaže mladých hokejistov.

www.steelarena.sk

Updated: 4. apríla 2019 — 21:41

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.