Tabačka Kulturfabrik – po rekonštrukcii

Dnes 16.5.2015 po rozsiahlej rekonštrukcii otvárali priestory bývalej továrne na výrobu cigár a fajkového tabaku – novú Tabačku Kulturfabrik.

Vďaka investícii Košického samosprávneho kraja (KSK) vo výške takmer 650-tisíc eur sa rozšírili na 2500 metrov štvorcových. Jedinečné centrum vytvára optimálne podmienky na rozvoj kreatívneho priemyslu, rozšírenie programovej ponuky a služieb, je otvorenou zónou pre kultúru, tvorivosť a spoluprácu.

Poslanci KSK schválili v apríli 2011 Koncepciu rozvoja kreatívnej ekonomiky. Tabačka Kulturfabrik je prvý konkrétny projekt, ktorý môže pomôcť naštartovať a rozvinúť tento druh ekonomiky v našom regióne.

Občianske združenie Bona Fide sa nezávislej kultúre v Košiciach venuje už viac než 20 rokov. Za toto obdobie sa mu podarilo realizovať množstvo umeleckých projektov a niekoľko kultúrnych centier.

Prvým väčším projektom bol IC Culture Train, nasledovali Kasárne Kulturpark a potom Tabačka Kulturfabrik. Do Tabačky Bona Fide  postupne prinesie investície vo výške minimálne 300-tisíc eur.

NOVÁ TABAČKA

multifunkčná sála pre divadlo, hudbu a tanec
galéria súčasného umenia
klubové kino
divadelný Black Box
nahrávacie štúdiá
rezidenčný Hostel Tabačka: 26 lôžok
nový bar a moderné Bistro Tabačka

http://www.kosicednes.sk/tabacka-po-novom/

Updated: 28. marca 2019 — 20:51

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.