Street Art Communication festival 2013

Street Art Communication festival (SAC) už piaty rok systematicky vytvára vo verejnom priestore Košíc galériu súčasného pouličného umenia. Festival sa rokmi vyvíjal a momentálne patrí medzi európske špičkové street artové podujatia. Genéza, ktorou SAC prešiel (od školských areálov po veľké fasády obytných domov, od miestnych umelcov k uznávaným zahraničným muralistom) je evidentná (spolupráca s mestskými časťami, projektom SPOTs, záujem médií, pouličné vernisáže…). V roku 2013 si preto SAC kladie za prioritu prizvať umelcov, ktorí v súčasnosti tvoria definíciu slova Street Art a na fasádach domov a v uliciach mesta vytvoriť veľkolepú galériu súčasného umenia. Motivácia organizátorov festivalu spočíva v presvedčení, že verejný priestor, ak sa k nemu pristupuje citlivo, esteticky a v širšom kontexte, je tvárny organizmus, ktorý je, samozrejme, obrazom spoločnosti, ktorá ho obklopuje. V roku 2012 bolo počas festivalu vytvorených 7 muralistických diel, koncepčne sa opierajúcich o tému Nového mesta. Vytvorené diela majú okrem umeleckej hodnoty aj edukatívny rozmer, nakoľko sú autentickým dôkazom toho, že verejný priestor nemusí byť len skicárom rebelov, či nástenkou reklamných odkazov.

Maľovanie muralistických diel:
Tone, Chazme (PL) – Masarykova ulica 12
Pener, Bezt(PL) – Spoločenský pavilón na ulici SNP 61
Sepe, Roem (PL) – Floriánska ulica 5
INTI(CHL)- Štúrova ulica 26

Sprievodný program:
24.-25.8.2013 | Pokhoi, Hlavná 20
Premietanie dokumentárnych filmov
Commissioned:The art ofthepolishfilmposters, Praca-maszyn
+ premietanie nezávislých krátkometrážnych filmov o poľskom street arte.

20.8.2013 | 18:00 | Pyecka Gallery, Hlavná 40
Kid Kreol and Boogie – vernisáž dvojice umelcov z ostrova Réunion v Pyecka Gallery.

21.8.2013 | 20:00 | Tabačka Kultúrfabrik, Gorkého 2., Vstup 1 Euro
Dámska volenka a.k.a.Dj Myes Hole a hostia – “Dj set”lokálpatriota, VJa a azda nezničiteľného púšťača s doprovodom najkrajších chlapcov z Poľska -Piekni Chlopcy a nepekných/neškaredých chlapcov zo Slovenska Spanqa a Kelsa.

23.8.2013 | 20:00 | Tabačka Kultúrfabrik, Gorkého 2., Vstup 3 Eurá (študenti 2)
Street Fighters – živá exhibícia umelcov, ktorí spoločne vytvoria dielo na plátno rozmerov 6×2 metre. Večer budú sprevádzať skúsení hudobní harcovníci Daniel Drumz (PL),Karaoke Tundra (SK) a hosť, Stratasoul (SK), QUE (SK)

http://visitkosice.eu/sk/podujatia/nase-tipy/street-art-communication

Updated: 13. apríla 2019 — 22:33

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.