Šťastná sedma

Poskytuje výhody vidieka akým je bezprostredný kontakt s prírodou, preto ak milujete prechádzky do lesa, ktorý máte hneď za domom, alebo milujete výlety na bicykli či letné kúpanie (vodná nádrž Bukovec je vzdialená iba 10 min. autom) je toto miesto pre vás tým pravým. 

Vo vašom okolí už nikdy v budúcnosti nebude žiadna iná výstavba. V lokalite je taký kľud, že jediné čo je počuť je zurčanie potôčika a spev vtákov. V lokalite bude uzavretá komunita, preto ak nechcete zatvárať svoje auto, tak proste nemusíte.

Projekt šťastná sedma má sedem domov. Pri výbere projektu sme vychádzali z potrieb bežných domácností. V našom projekte si každý člen domácnosti nájde svoju izbu. Aj keď dôjde návšteva, či babka strážiť vaše deti, ani vtedy sa nebudete tlačiť (možnosť vytvorenie hosťovskej izby na prízemí).

A prečo nie dom typu bungalov? Jednoducho preto, že v domácnosti sa potrebujete niekedy dokázať izolovať od diania v dome. To napríklad vtedy, ak dôjdete domov z práce a celú cestu domov túžite po oddychu, resp. máte doma ešte veľa práce, a práve vtedy má vaša polovička doma návštevu. Aj v tomto prípade sa jednoducho dokážete vytratiť do „vrchnej“ spacej časti domu, kde si úplne diskrétne dáte sprchu a môžete oddychovať resp. pracovať. To taktiež platí vtedy ak vaše deti majú „dole“ oslavu. Jednoducho príkladov je veľa. Stačí sa zamyslieť nad obľúbeným dlhším spánkom po nočnej zmene, resp. cez víkendy, bez toho, aby ste vnímali dianie v spodnej časti domu.

Ďalším nie menej dôležitým aspektom tohto projektu je jeho energetická úspornosť. Použitím dostatočného zateplenia a moderných technológií dosiahneme až energetickú triedu pasívneho domu.

www.stastnasedma.sk

Updated: 28. apríla 2019 — 16:51

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.