Slovenský rekord v tancovaní karičky

Rekordný počet tanečníkov tancujúcich karičku otvorí v stredu (26. júna) 32. ročník košického Cassovia Folkfestu. Organizátori očakávajú o 17.00 h na Hlavnej ulici vyše 1000 prihlásených účastníkov, do tanca sa je možné ešte zapísať aj v deň konania. Podujatie pôjde na zápis do Slovenskej knihy rekordov.

„Spoločným tancovaním najtypickejšieho tanca východného Slovenska – karičky na jednom mieste a v jednom čase spájame folkloristov s nefolkloristami,“ uviedol hlavný organizátor festivalu Vlado Urban.

Sloganom tohtoročného Cassovia Folkfestu je „Tradície opäť ožívajú“. Konať sa bude do nedele (30. júna) na troch miestach. Väčšina programov bude na Hlavnej ulici pri Immaculate alebo Urbanovej veži, galavečer domácich a hosťujúcich súborov bude v Štátnom divadle a víkendové podujatia v Amfiteátri. „Pre Košičanov a návštevníkov mesta sme počas piatich dní pripravili viac ako 20 podujatí. Verím, že zaujme nielen nočný fakľový sprievod mestom v piatok večer či Jarmok remesiel, ale najmä zvyky a tradície z Fínska, Palestíny, Ukrajiny či Bieloruska,“ konštatoval Urban.

Najväčším lákadlom na Hlavnej ulici by mala byť netradičná „nefolklórna“ Tanečná show. Vo štvrtok o 20.30 h si diváci na jednom pódiu budú môcť pozrieť košické tanečné skupiny od hip–hopu až po havajské tance. „Bude to riadny tanečný guláš,“ povedala autorka programu Iveta Višnevská.

Sobota večer a nedeľa bude patriť vystúpeniam domácich a zahraničných súborov vo vynovenom Amfiteátri. Spoločný program košických súborov bude v sobotu o 21.00 h. Na javisku sa naraz vystrieda zhruba 270 účinkujúcich. Nedeľa bude patriť deťom, ale aj programu Štátneho súboru z Maďarska „Ospievané hory“.

25. Jún 2013 / TASR

Updated: 12. apríla 2019 — 20:47

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.