Slanecká cesta – rozšírenie

Od dnešného dňa (30.10.2014) sa už po Slaneckej jazdí v troch jazdných pruhoch.
Jeden jazdný pruh vedie z Krásnej smerom do centra po križovatku pri Tescu, odtiaľ potom idú dva jazdné pruhy. Z opačného smeru ide jeden pruh smerom do Krásnej po križovatku pri Tescu a odtiaľ dva jazdné pruhy po križovatku Rovníková – Slanecká.

——————————————————————————————————–

Dvojprúdová Slanecká cesta robí už roky vrásky na čele mnohým Košičanom. Obyvatelia Krásnej, v snahe vyhnúť sa dopravenej špičke, dlhodobo jazdia do mesta cez Košickú Polianku a Furču. Situáciu by čiastočne malo vyriešiť rozšírenie cesty, ktoré vznikne úpravou krajníc hlavného ťahu cez sídlisko Nad jazerom. S prácami sa začalo dnes (23.09.2014) v rannych hodinách.
Vďaka úprave komunikácie vzniknú, z pôvodne dvojprúdovej 9,5 metra širokej komunikácie, tri jazdné pruhy šírky 3 x 3,25 metra, kde v najviac zaťaženom úseku medzi Kapustníkmi a Rovníkovou budú dva jazdné pruhy smerom do mesta. Úpravy komunikácií budú v hraniciach dnešného cestného telesa – v krajniciach, pričom spoločnosť Eurovia SK a.s., ktorá práce realizuje, bude v nasledujúcich týždňoch odstraňovať starý nános a neúnosné podložie, spevňovať a nanášať nový asfaltobetónový kryt. Pribudne aj nové dopravné značenie a úprava cestnej svetelnej signalizácie. 

Práce na Slaneckej ceste, ktoré by mali byť ukončené do konca októbra, budú stáť cca 260 tis. €, pričom ich väčšia časť je z mestských zdrojov a časť spolufinancovaná súkromnými spoločnosťami (LF DEVELOPMENT KRÁSNA PLUS s.r.o., Spojstav s.r.o, Envirocentrum s.r.o., PEVA s.r.o.).

Úpravy, ktorých cieľom je zvyšiť komfort pre motoristov, si v procese realizácie vyžadujú aj isté obmedzenia. „Zámerom je realizovať práce ráno na západnej strane komunikácie, poobede na východnej strane tak, aby obyvatelia dochádzajúci do a zo zamestnania boli týmito prácami dotknutí v čo najmenšej miere,“ povedal primátor Richard Raši. „Súčasťou prác bude i dočasné dopravné značenie upravujúce dopravu počas týchto prác, ale ja verím, že Košičania budú trpezliví a po ich dokončení ocenia zjednodušenie dopravy v tomto vyťaženom úseku,“ dodal primátor.

Updated: 25. marca 2019 — 21:37

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.