SkyOne

Rozhodnutie o povolení zmeny stavby pred jej dokončením

Projekt navrhovanej zmeny stavby rieši SO 01 Rekonštrukcia a prístavba objektu, v ktorom sa navrhujú tieto zmeny :
– rušia sa pristavované exteriérové terasy a nové loggie situuje do pôvodnej hmoty objektu
– zmenšuje sa počet bytov z 55 na 41, počet apartmánov z 3 na 2 a s tým súvisiace dispozičné zmeny
– upúšťa od dostavby plnohodnotného 14.NP a jestvujúcu nadstavbu zachováva
– redukuje počet výťahov z 3 na 2
– rieši stavebné úpravy jestvujúcej plynovej kotolne, ktorá sa premiestni na 14.NP a vymenia sa staré zariadenia za nové 

Viac tu: http://www.kosice.sk/docuStore_getById.asp?id=59788

———————————————————————————————-

Bývalý Daňový úrad na Garbiarskej ulici bol od konca roka 2013 ponúkaný na odpredaj, ako prebytočný majetok štátu. Znalecká hodnota tejto budovy bola stanovená na 2,2 mil. No po niekoľkých neúspešných pokusoch o predaj a taktiež po nezáujme iných štátnych organizácií o tento objekt, bola budova predaná za 70% odhadovanej ceny, čiže za 1,54 milióna €, košickej spoločnosti Atomia Invest.

—————————————————————————————

SkyOne sa nachádza na Garbiarskej ulici v Starom meste v Košiciach. Jedná sa o najvyššiu budovu v košickom Starom meste a druhú najvyššiu stavbu v Košiciach. Budova poskytuje neopakovateľný výhľad na historické centrum mesta vrátane pešej zóny na Hlavnej ulici. Kompletnou rekonštrukciou pôvodnej nehnuteľnosti vznikne luxusné bývanie priamo v centre Košíc.

Bytový dom SkyOne ponúka na 2. až 14. NP 56 bytov vo vyhotovení „holobyt“ a na 1. NP a 2.NP obchodné a kancelárske priestory na predaj. Súčasťou projektu sú aj kryté a otvorené parkovacie miesta. Každý byt má vlastnú terasu. Súčasťou komplexu SkyOne bude aj štýlová reštaurácia.

http://www.skyone.sk/

Updated: 22. marca 2019 — 21:48

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *