SERPENTIN – Residential park


Účelom navrhovanej činnosti je výstavba obytného komplexu bytových domov stavebno – technicky nezávislých, tvoriacich jeden architektonický celok. V bytových domoch sa navrhuje 314 bytov v širokej škále veľkostí čo do počtu izieb (1-4 izbové) a podlahovej ploche. V rámci týchto bytových domov sú navrhnuté parkovacie plochy s kapacitou 103 vonkajších parkovacích miest, 52 krytých parkovacích miest na teréne a 206 garážových parkovacích miest. Prostredie následne dotvoria vhodne zvolené sadové úpravy.

V mestskej časti metropoly východu Košická Nová Ves chce do roku 2017 spoločnosť NES-PAN Madara & Development, s.r.o. priniesť 314 bytov. Projekt je v súčasnosti na posúdení štátnymi orgánmi. Projekt nesie názov Serpentin – Residential park.
Celkovo 10 bytových domov v troch typoch by malo postupne vyrastať v štyroch etapách, ohraničených zo severnej a východnej časti zástavbou rodinných domov, kláštora a centra pre motoristov. 
Dispozične budú riešené od jedno- až po štvorizbové jednotky. Prvá etapa by mala priniesť 84 bytov, druhá 56, tretia 58.V závere by malo byť dokončených posledných 116. Ich cenovky a spustenie predaja zatiaľ nie sú známe. 
Výstavba bytov o celkovej rozlohe cez 27-tisíc štvorcových metrov by mala byť zahájená v apríli 2012. Jej ukončenie je naplánované na rok 2017. Celkové náklady na výstavbu by nemali presiahnuť 30 miliónov eur. 
Súčasťou komplexu bude 103 parkovacích miest, ktoré doplní 52 krytých a 206 garážových parkovacích státí. V Košiciach sa o slovo hlásia aj menšie projekty. Na sídlisku Nad Jazerom už dlhšie predáva byty v 8-podlažnom vežiaku spoločnosť Multibau, s.r.o. Na sídlisku Terasa chce zasa DM Invest, s.r.o. v auguste kolaudovať svojich 28 bytov.

http://reality.etrend.sk/

Updated: 23. marca 2019 — 21:37

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.