RušňoParáda Košice 2014

Po prvýkrát sa v Čermeli povozíte už 30.4. počas verejnej generálky od 13:15.
Slávnostné otvorenie sezóny je naplánované na 1.5. v rámci osláv Dní mesta Košice.

Rušňoparáda 2014 predstavila poklady železnice v Košickom depe. Ťahúňom bol parný rušeň Katka, ktorý oslavuje už 130 rokov.
        Už 14. ročník obľúbeného podujatia, známeho v minulosti pod názvom prebúdzanie Katky, organizuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Občianske združenie Detská železnica Košice. V tomto roku sa stal dokonca predpremiérou osláv Dní mesta Košice.

Najväčšie stretnutie železničných nadšencov na východe Slovenska Rušňoparáda Košice 2014 mal vynovený program. Návštevníkom sa predstavila najmodernejšia technika, prvýkrát aj vodárenská veža. Pripravené boli súťaže historických vozidiel, miniželeznica, vojenský prepad vlaku, nočné fotenie či detské tvorivé dielne. Malí aj veľkí si na vlastnej koži mohli vyskúšať prácu rušňovodiča aj sprievodcu. Vypravených bolo aj 16 mimoriadnych vlakov do rôznych kútov Košického kraja.

www.rusnoparada.sk
www.detskazeleznica.sk


Fotografie z predošlých ročníkov:

Prebúdzanie Katky 2011
Prebúdzanie Katky 2012
RušňoParáda Košice 2013 

Košická detská historická železnica sa možno čoskoro rozrastie o ďalšiu unikátnu parnú lokomotívu. Mašinka Krutwig ČKD 900 BS 200 je v súčasnosti už vo vlastníctve našej železničky, avšak na jej rozsiahlu opravu a renováciu je potrebná nie len veľká dávka trpezlivosti, ale najmä peniažky. Ak máte chuť, podporte našu snahu príspevkom na účet našej verejnej zbierky na Novú paru pre východné Slovensko.
www.detskazeleznica.sk
lokomotiva_zbierka.jpg

Viac informácii: http://www.kosice.estranky.sk/clanky/oznamy-a-informacie/nova-parna-masinka—verejna-zbierka.html

Updated: 10. apríla 2019 — 21:52

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.