Rezidencia pri Radnici


6.6.2018 bola pri Rezidencii pri Radnici slávnostne odhalená Lavička Václava Havla
Bližšie info tu:
www.vaclavhavel-library.org/en/havelsplace

cs.wikipedia.org/wi…/Lavi%C4%8Dka_V%C3%A1clava_Havla

——————————————————————————————————–

Búracie práce boli ukončené: buracie-prace-na-strojarenskej

——————————————————————————————————–

TLAČOVÁ SPRÁVA

Najpredávanejší bytový areál na Slovensku, košická Rezidencia pri radnici, dopĺňa ponuku o poslednú etapu 118 bytov.

16.3.2017, Košice – Historicky najpredávanejším a zároveň jedným z najrozsiahlejších rezidenčných projektov, ktoré v posledných rokoch vznikli na Slovensku, je bytový areál s komerčnými priestormi a zeleným átriom, Rezidencia pri radnici v centre Košíc. Dnešným dňom zahajuje medzinárodný developerský holding CTR group prostredníctvom svojej slovenskej spoločnosti VSH development predaj poslednej etapy nových bytov v tomto projekte.   

Doplnením ponuky reaguje developer na obrovské tempo predajov, kedy  si z pôvodne ponúkaných 272 bytov v priebehu iba jeden a pol roka našlo nových majiteľov už približne 250 jednotiek. Projekt, ktorý bude úplne dokončený na prelome rokov 2017 a 2018, je takmer rok pred plánovanou kolaudáciou vypredaný z viac ako 90 %.

„Stabilnej dôvery klientov a veľkého záujmu o úplne novú kategóriu bytov All Inclusive, s ktorou sme do Košíc prišli pred rokom a pol, si nesmierne vážime. Taktiež do budúcnosti plánujeme v tomto štandarde realizáciu ďalších projektov,“ približuje Ján Horváth, predseda predstavenstva spoločnosti VSH Development. Naráža tým na fakt, že jeho firma bola v Košiciach jednou z prvých, ktorá ponúkla kompletne dokončené byty vrátane podláh, dverí, obkladov, dlažieb a zariaďovacích predmetov WC a kúpeľní v kvalitatívnom štandarde obvyklom v západnej Európe.

Doplnenie ponuky je potrebné, rok pred dokončením je takmer vypredané
Vedenie spoločnosti sa preto v reakcii na obrovský záujem rozhodlo uvoľniť do predaja aj ďalších 118 bytov s dispozíciami od 1+kk až po 5+kk, ktoré boli pôvodne určené na dlhodobé investície v rámci portfólia holdingu CTR.

„Úspech a vrelé prijatie, ktorého sa nášmu prvému projektu v Košiciach dostalo, vnímame ako veľký záväzok aj do budúcnosti. Preto sme sa rozhodli už teraz doplniť ponuku taktiež o byty, ktoré sme si pôvodne plánovali ponechať a trhovo ich prenajímať,“ vysvetľuje Horváth.

Celkom tak projekt Rezidencia pri radnici ponúka 390 bytových jednotiek, obchodné priestory v prízemí a príjemné zelené átrium vo vnútrobloku budovy. Všetky byty doplnené do ponuky disponujú lodžiami, veľkorysými terasami s nádherným výhľadom, alebo žiadanými privátnymi záhradkami v prízemných bytoch. Vzhľadom k tomu, že celý areál vzniká v jednej etape, nebudú budúci obyvatelia rušení a obťažovaní hlukom ani prachom, ako je to obvyklé pri iných projektoch vznikajúcich postupne po etapách.

„Podľa dostupných dát o trhu je navyše Rezidencia pri radnici už teraz, takmer rok pred dokončením, najpredávanejším a jedným z najväčších bytových areálov realizovaných v jednej etape na celom Slovensku,“ uzatvára Ján Horváth z VSH development.

Viac informácií o projekte nájdete na www.priradnici.sk

———————————————————————————————–

Rezidencie pri Radnici

TLAČOVÁ SPRÁVA

Nové byty s výhľadom na historické centrum Košíc idú do predaja
5. 10. 2015, Košice – Spoločnosť VSH development, člen skupiny CTR group, dnes zahájila predaj bytov v projekte Rezidencia pri radnici. Tento rozsiahly polyfunkčný projekt ponúkne 272 bytov a takmer 1 200 m2 retailových priestorov v atraktívnej lokalite historického centra Košíc.

Všetky byty sú ponúkané v štandarde All Inclusive, teda kompletne dokončené, vrátane finálnych povrchov podláh, vnútorných dverí, obkladov, dlažieb a zariaďovacích predmetov v kúpeľniach. 
„Týmto projektom prinášame do Košíc úplne novú kvalitu štandardného vybavenia bytov, ktorá tu doteraz chýbala. Byt stačí len vybaviť nábytkom a môžete sa nasťahovať. Zároveň chceme našich klientov ochrániť pred nekonečným ruchom z dokončovacích stavebných činností v susedných bytoch, čo sa stáva pri väčšine konkurenčných projektov“, približuje hlavnú konkurenčnú výhodu projektu predseda predstavenstva VSH development Ján Horváth. „Ďalším bonusom pre klientov je pivnica ku každému bytu, ktorá je už zahrnutá v základnej cene bytu“, pokračuje Horváth.

Projekt Rezidencia pri radnici je situovaný na Strojárenskej ulici, v tesnej blízkosti Námestia maratónu mieru a budovy radnice starého mesta. Jedná sa o komplex 3 vzájomne prepojených bytových domov v tvare písmena U, ktoré tak vytvárajú polouzavreté átrium plné zelene. Na prízemí projektu sú navrhnuté komerčné priestory pre supermarket, kaviareň a reštauráciu, ktoré prispejú k väčšiemu komfortu rezidentov. Celkovo Rezidencia pri radnici ponúka 272 bytov kategórií 1 + kk – 4 + kk a tiež 231 podzemných garážových státí.

Výstavba začne ešte tento rok na jeseň a jej predpokladané dokončenie je stanovené na štvrtý kvartál roku 2017. „Ide o najväčší rezidenčný projekt v Košiciach, možno aj na celom Slovensku, stavaný v rámci jednej etapy. Veríme však, že lokalita projektu aj projekt samotný sú natoľko atraktívne, že dopyt po bytoch bude vysoký a projekt sa stane synonymom pre kvalitné a dostupné bývanie v centre Košíc „, uzatvára Horváth.

Pri samotnom projektovaní obytného komplexu Rezidencia pri radnici bol kladený dôraz na použitie vysoko kvalitných materiálov a najnovších technológií s dôrazom na ekologickú úspornosť. Výsledkom tejto snahy sú byty vybavené vo vysokom štandarde a v energetickej náročnosti kategórie B, čo označuje mimoriadne úspornú budovu a zaručí tak budúcim majiteľom veľmi nízke náklady na vykurovanie.
————————————————————————————————

Polyfunkčný komplex CTR Strojárenská má vyrásť na mieste zbúranej VÚB na Strojárenskej ulici za Radnicou Starého mesta v Košiciach.
Predpokladané zahájenie výstavby:2015

 

Oznámenie o prerokovaní Urbanistickej štúdie Rezidencia pri radnici – Košice

Mesto Košice – Magistrát mesta Košice oznamuje prerokovanie Urbanistickej štúdie
„Rezidencia pri radnici – Košice“.
Verejnosť a dotknuté subjekty môžu podať písomné pripomienky k Urbanistickej štúdii do 30 dní odo dňa zverejnenia tohto oznámenia na adresu:

Magistrát mesta Košice
Útvar hlavného architekta
Trieda SNP 48/A
040 11 Košice

textová časť (3024,086 kB)  grafická časť (2708,693 kB)

Urbanistická štúdia doporučuje vzhľadom na lokalitu využívať strechy pre strešné terasy. Detto platí aj pre byty na ustúpenom 8. podlaží. Taktiež je vhodné riešiť v každom byte terasu, balkón alebo loggiu. Byty na 1.NP by mali mať predzáhradky. Vnútornú štruktúru zástavby námestia je možné riešiť ako dvojpodlažné mestské domy, alternatívne ako objekty s doplnkovou funkciou občianskej vybavenosti na 1. NP, prípadne dvojpodlažnou. Zásobovanie občianskej vybavenosti je dominantne navrhované z obojsmernej komunikácie na východnom okraji objektu. Vstupy sú doporučené orientovať do Strojárenskej ulice a do námestia medzi objektom a hotelom Maratón.

Po obvode zo severnej západnej a východnej strany sú obytné domy so 7 podlažiami a 1 ustúpeným podlažím. Urbanistická štúdia doporučuje pri uskakovaní zvýrazniť posun a dynamiku pri viac ako jednom podlaží. Možným by bola kombinácia 4 + 2 +2 podlažia. 4 podlažia kompozične ukľudnené, dve podlažia dynamizované a dve podlažia pounuté oproti 1. NP.

Juhozápadné fasády dominantne až na rohové byty je vhodné tvoriť kategóriou 1kk s predsadenými loggiami, je možné fasády zdynamizovať aj hrou vysunutých balkónov. Posledné podlažia umožňujú vytvárať strešné terasy. Oba domy sú priestorovo ustúpené aj na oboch okrajoch – severnom a južnom. Tieto domy sú tzv. chodbové. Dom umiestnený na severnom okraji má jedinú možnosť byť typickým sekciovým domom so 4 bytmi na typickom podlaží. Dva byty sú veľkosti 3kk s orientáciou fasád juhovýchod a severozápad, na juhovýchodnej fasáde sú v každej sekcii na typickom podlaží 1 byt 1kk a 1 byt 2kk.
Zástavba okolo stredného kompozične dominantného parku je charakteru mestských domov –dvojpodlažné byty s átriom a s terasou. Zadná strana domov – východná a západná by mala byť bez okien a doporučuje sa ju riešiť ako umelé kopce na strešnom plate – streche podnože- podzemného parkingu. Takto vytvoria pocit menšej mierky aj v parkovej úprave na streche podzemných garáží. Tieto domy alternatívne umožňujú byť riešené s občianskou vybavenosťou na prízemí – kancelárie, ambulancie, ateliéry a s bývaním na poschodí. Je možné predpokladať aj vytvorenie mikrojaslí / škôlky/ v jednom z objektov.
 
Plocha obchodov a služieb – 1300 m2 čistej úžitkovej plochy, úžitková plocha bytov 18 200, počte bytov 350. Základný počet parkovacích miest pre obyvateľov je navrhovaných v podzemnom dvojpodlažnom parkingu. Pri modelovaní detailného možného rozmiestnenia je reálne v ňom riešiť 497 parkovacích miest a 96 miest po obvode areálu. Na teréne a aj v parkingu sú vyhradené parkovacie miesta pre hendikepovaných.

http://www.ctrgroup.cz/16-projekty-v-priprave/41-rezidencia-pri-radnici

http://priradnici.sk/

Updated: 17. marca 2019 — 22:24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.