Rezidencia Baštová

Jedinečná a výnimočná možnosť ako bývať, podnikať, pracovať – proste ŽIŤ V SAMOM SRDCI KOŠÍC. Roky snaženia sa a tvrdej práce priniesli svoje ovocie a nastal čas  vdýchnuť “nový život“ jednej z najkrajších a najrozľahlejších nehnuteľností, ktorá trpezlivo čakala na svoju druhú šancu ako sa stať výraznou súčasťou diania v skutočnom centre Košíc.

Obchodných administratívnych a bussines centier na periférií každej z významnejších metropol, ktoré sú len bezduchou betónovou džungľou a ktoré častokrát beznádejne zápasia o obsadenosť a prežitie s vedľa stojacou konkurenciou je veľa. Železobetónových monolitických mnohoposchodových odliatkov, ktoré mnohokrát preferujú okázalosť a nepravý luxus pred útulným komfortným bývaním a častokrát zápasia s minimálnym záujmom o kúpu je veľa. Skutočne historické – stáročiami ošľahané, ale bez výraznejšej ujmy stojace historické centrá sú tým čo vytvára význam, jedinečnosť a nezameniteľnosť skutočných metropol.

Objekt sa nachádza v severozápadnej časti historického jadra, na parcele tvoriacej severovýchodné nárožie Baštovej a Zbrojničnej ulice; na území pôvodne tvoriacom pás mestského opevnenia. Nádvorie je prístupné prejazdom zo Zbrojničnej ulice.
Lokalita spadá pod mestskú časť Košice – Staré mesto.
Rezidencia Baštová dáva bohatý priestor pre návštevy rôznych kultúrnych podujatí, obchodných rokovaní, ale aj v centre mesta.
Rezidencia Baštová je zárukou funkčného a komfortného bývania najvyššieho štandardu. Všetky bežné starosti sa razom stanú ľahko vybaviteľnými a vďaka krásnemu centru mesta Košice sa zmenia na príjemné. Nákupy, vybavovanie na úradoch, navštevovanie školy a záujmových krúžkov, starostlivosť o zdravie, kultúrne a spoločenské vyžitie sa Vám ponúka priamo v bezprostrednom okolí Rezidencie Baštová.

http://bastova.sk


Staršie info ohľadom búrania vojenskej väznice

Vlastník budovy, ktorá stojí na Baštovej ulici č. 4, začal s asanáciou areálu, kde stojí aj bývalá vojenská väznica. Pritom došlo aj k zbúraniu jej časti. Na jej historickú hodnotu (nachádza sa na území mestskej pamiatkovej rezervácie) ho pritom upozornili aj pamiatkari. Väznica bola postavená na konci 80. rokov 19. storočia pre účely Kráľovského vojenského úradu v Košiciach. Ide o rozsiahlu štvorkrídlovú dvojpodlažnú budovu s dvoma dvorovými rizalitmi a dvorovým krídlom. Väznica je samostatný objekt. Typologicky je to unikátna stavba na Slovensku. Aj z toho dôvodu je nutná jej ochrana. V žiadnom prípade nie je určená na zbúranie.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/4996255/v-kosiciach-sa-zrutil-mur-vaznice-pamiatkari-asanaciu-stopli.html#ixzz0xS0VJqrV

Updated: 14. decembra 2019 — 21:32

4 komentáre

Add a Comment
 1. tak toto vyzera paradne 🙂 ja len pekne prosim, nech sa urobia poriadne aj chodniky v okoli budovy, verejne osvetlenie, zelen…nech je to uplne TOP

 2. Tie vizualizacie v hornej casti s tymi 4 podlaznymi objektmy su nejaka nova cast?
  Lebo na ich web stranke tie vizualizacue niesu zobrazene..

  1. Áno, nová časť. Na stránke píšu: II. ETAPA V PREDAJI, ĎALŠIE NOVÉ BYTY ICH VIZUALIZÁCIA V PRÍPRAVE

  2. Parádne to je ako pre koho, pre ľudí zo susedstva určite nie, akurát im nová budova zatieni dvor keďže bude
   doslova prilepena na ich dom zhorší im podmienky Bývania. Kto to kedy zase takto mohol odsuhlasit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.