Revitalizácia parku – Gudernova ulica, Košice

Vynovený park Gudernova bude slúžiť verejnosti

Slávnostné otvorenie vynoveného parku na Gudernovej ulici sa uskutočnilo v stredu 24. apríla o 17:00 hod.

Park sa revitalizoval od jesene minulého roka. Investícia vo výške 100 tisíc eur bola z 95 percent financovaná z eurofondov, zvyšok bol z rozpočtu mestskej časti.

„Som nesmierne rád, že sa nám podarilo úspešne dokončiť investíciu do krajšieho prostredia na Terase, osadili sme nové lavičky, vysadili 20 nových stromov, opravili veľkú časť chodníkov a pribudli aj dva pitníky. Verím, že pre obyvateľov Terasy prinesie park lepší pocit z bývania na Terase, čo je naším prvoradým cieľom,“ konštatoval starosta MČ Košice-Západ Marcel Vrchota.

Stavebná časť revitalizácie pozostávala z rekonštrukcie fontány, obnovy spevnených plôch a sadových úprav zelene. „Fontána sa vyčistila, opravila sa strojovňa, položila sa nová dlažba, vrátane hydroizolácie,“ dodal Vrchota.

V celom parku sa zároveň osadili nové malé smetné koše, stojany na bicykle, či kempingové stoly. K sadovým úpravám patrila najmä výsadba stromov, krov, či trávnika.

Súčasťou slávnostného otvorenia bude aj symbolické prestrihnutie pásky a uvedenie striekajúcej fontány do prevádzky. O krátky umelecký program sa postarajú tanečníci z baletného štúdia Adriany Vrbovej. Návštevníkov prevedie parkom starosta Marcel Vrchota.

———————————————————————————————-

Predmetná stavba bude realizovaná v existujúcom parku na Gudernovej ulici, nachádzajúci sa v mestskej časti Košice – Západ, ktorého súčasťou je fontána. Tá je nateraz nefunkčná a jej stavebná konštrukcia bola použitá na výsadbu nízkej zelene a kvetov. Účelom je prinavrátiť fontáne jej pôvodnú funkciu oddychovej zóny s vodnou plochou na zvlhčenie ovzdušia v letných mesiacoch. V parku budú taktiež osadené dva pitníky. Podobne bude revitalizovaný park s úpravou peších komunikácii s asfaltovým povrchom a osadením nového mobiliáru.

www.kosicezapad.sk/article-item-sk/revitalizacia-parku-gudernova-ulica-kosice-0


Updated: 24. apríla 2019 — 19:34

2 komentáre

Add a Comment
  1. vyhodene peniaze…. efekt nulovy.

  2. za malo penazí, malo muziky 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.