Rekonštrukcia križovatky Sečovská cesta – odbočka na Zdobu

Do konca októbra by mala byť križovatka Sečovská cesta – smer Zdoba a obytný komplex Panoráma (Heringeš) priepustnejšia.

Pribudne odbočovací pruh vpravo v smere z centra mesta na Zdobu, ďalší odbočovací pruh vľavo v smere z Furče a od Michalovec na Zdobu a tiež priraďovací pruh v strede cesty v smere od Zdoby a Panorámy vľavo do centra mesta.

Rekonštrukcia križovatky už prebieha. Celá sa zväčší a uprostred vznikne zelený ostrovček.

Investorom prác je Slovenská správa ciest (SSC). Križovatku zahrnula do projektu rekonštrukcie cesty I/50 Sečovská cesta – Ďurďošík, financovaného z eurofondov.

Podieľa sa na nich aj developer Panorámy MM Invest Košice, ktorý vykúpil pozemky na rozšírenie, ktoré za euro odovzdali SSC, a prekladá i verejné osvetlenie.

Neskôr firma plánuje vybudovať medzi odbočením zo Sečovskej a križovatkou s Panorámou ešte aj cestu rovno k budúcemu obchodu vnútri komplexu, aby autá kvôli návšteve obchodu nemuseli zachádzať do Panorámy.

SSC v rámci projektu I/50 Sečovská cesta – Ďurďošík rekonštruuje cesty medzinárodného významu v katastrálnych územiach Košice, Košické Oľšany a Ďurďošík. Celková dĺžka úseku je 13,346 km a náklady stavby sú 7,783 milióna eur.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7946070/vodici-z-panoramy-uz-nemaju-nadavat-rozsiruju-krizovatku-na-secovskej.html

Updated: 25. marca 2019 — 21:21

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.