Rekonštrukcia električkovej križovatky pri Športovej hale

Dopravný podnik mesta Košice, a. s. začne od 5. júla 2010 rozsiahlu  rekonštrukciu koľajovej križovatky pri Radnici v Starom meste (Športová hala, ulice: Kuzmányho, Československej armády až po koniec cestno-koľajového prejazdu na križovatke ulíc Hviezdoslavova – Moyzesova). Rekonštrukciu bude DPMK realizovať počas letných prázdnin, potrvá až do 1. septembra 2010. 
V súvislosti s rozsiahlou rekonštrukciou električkovej koľajovej križovatky  sa bude realizovať počas leta aj výluka v mestskej hromadnej doprave. Vďaka modernizácii úseku pri športovej hale v celkovej sume 1,78 milióna eur by mala byť križovatka bezpečná a takisto nehlučná, čo istotne pomôže najmä obyvateľom danej lokality. Predpokladá sa, že pri pravidelnej údržbe vydrží 30 rokov.

V rekonštruovanom uzle bude úplne vylúčená električková doprava a čiastočne obmedzená autobusová doprava v 1. etape od 5. júla do 23. augusta.

Z dôvodu inštalácie stavebnej výhybky pri Športovej hale bude 5. júla 2010 vylúčená električková doprava na Kuzmányho ul. v úseku Krajský súd – Radnica Starého mesta.

Updated: 2. apríla 2019 — 21:50

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.