Priemyselný park Veľká ida

Spoločnosť KKP Invest plánuje pri obci Veľká Ida postaviť logisticko-priemyselné centrum, v ktorom by malo vzniknúť viac ako 460 nových pracovných miest.
http://pozemkyke.sk/

Pri Košiciach chcú postaviť logisticko-prevádzkové centrum za 68 mil. eur. V katastrálnom území obce Veľká Ida ho plánuje postaviť spoločnosť KKP Invest, s.r.o. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment – EIA), po dobudovaní areálu by malo vzniknúť viac ako 460 nových pracovných miest.

Logistické centrum by sa malo rozprestierať na ploche takmer 30 hektárov. Ukončenie výstavby je naplánované na koniec roka 2015. Logisticko-priemyselné centrum bude pozostávať z viacerých polyfunkčných hál a servisno-prevádzkových objektov. Stavba je projektovaná ako tri logistické haly pre široké spektrum využitia ako je logistika, vývojová činnosť, obchodné priestory a štyri servisno-prevádzkové objekty pre využitie ako sú hygienické a šatňové priestory, či kancelárske priestory. Celková úžitková plocha všetkých objektov logisticko-priemyselného parku by mala predstavovať viac ak o103 tisíc metrov štvorcových.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/pri-kosiciach-chcu-postavit-centrum-z/218061-clanok.html

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/logisticko-prevadzkove-cnetrum-velka-ida

—————————————————————————————

V priemyselnom parku vo Veľkej Ide otvorili závod Oerlikon Balzers

Nový závod spoločnosti Oerlikon Balzers, ktorá je popredným svetovým dodávateľom technológií povrchových úprav, dnes slávnostne otvorili v priemyselnom parku vo Veľkej Ide, neďaleko Košíc. Ide o prvé európske centrum excelentnosti tejto spoločnosti pre povrchové úpravy v automobilovom priemysle. Pre Oerlikon Balzers so sídlom v Lichtenštajnsku je to dlhodobá investícia, ktorá je súčasťou jeho stratégie na svetovom automobilovom trhu.

„Z Veľkej Idy budeme schopní zásobovať všetky veľké automobilky a dodávateľov v Európe. Lokalita je priemyselne dobre vyvinutá, pričom región má vysoko kvalifikovanú pracovnú silu, dobré dopravné spojenie a ponúka viaceré príležitosti na vzdelávanie,“ uviedol riaditeľ Oerlikon Balzers Bernd Fischer. Celková investícia je podľa jeho slov okolo 20 miliónov eur, pričom veľkú časť predstavuje vybavenie, ktoré vyvinula firma v Lichtenštajnsku. 

Výroba pri Veľkej Ide začala s prvými 37 zamestnancami. Spoločnosť plánuje vytvoriť celkovo 100 pracovných miest, a to najmä pre kvalifikovaných pracovníkov v oblasti spracovania kovu a mechatroniky, ako aj pre inžinierske profesie v oblasti strojárstva a kvality so skúsenosťami v automobilovom priemysle. Druhá fáza výstavby je plánovaná na roky 2017 až 2018.

http://www.teraz.sk/vsetko-o-greckej-krize/priemyselny-park-velka-ida-oerlikon/156787-clanok.html

——————————————————————————————-

Už na jar 2014 bude na ploche 10 000 štvorcových metrov neďaleko obce Veľká Ida stáť výrobná hala spoločnosti IEE Sensing Slovakia. Patriť bude k novému Priemyselnému a logistickému parku spoločnosti KKP Invest.
Kým v Kechneci si Luxemburčania priestory prenajímali, vo Veľkej Ide už budú vo vlastných. S výrobou na Slovensku teda výrobca snímacích systémov pre automobilový priemysel ráta aj v budúcnosti. „Predpokladáme, že po dobudovaní parku by tu mohlo fungovať osem spoločností a prácu ba tu malo nájsť viac ako 3000 ľudí,“ dodal Lőrincz

http://kosice.dnes24.sk/priemyselny-park-vo-velkej-ide-prva-vyrobna-hala-sa-zacne-stavat-uz-v-najblizsich-tyzdnoch-162296

http://pozemkyke.sk/sk/

Updated: 27. marca 2019 — 22:09

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.