Priemyselno-logistický park Pereš

Priemyselný park pri košickom letisku získal developer CTP

K prevzatiu došlo v druhej polovici októbra.

KOŠICE. Priemyselný park pri košickom letisku odkúpila od rakúskej Erste Bank developerská spoločnosť CTP.
K prevzatiu parku došlo dňom zápisu do katastra 23. októbra.
Zmluvné strany sa dohodli, že výšku investície nebudú zverejňovať. Informovala za CTP Andrea Majerová.
Novú akvizíciu na východe Slovenska označil riaditeľ CTP Remon Vos za mimoriadne dôležité a strategické rozhodnutie.
„Rozširuje to naše pôsobenie na východnom Slovensku a zdôrazňuje náš záväzok rozvíjať a vlastniť sieť obchodných parkov poskytujúcich komplexný servis v najväčších mestách regiónu v oblasti strednej a východnej Európy. V súčasnosti sme prítomní už na desiatich strategických miestach v hlavných krajinách regiónu,“ uviedol.


Ďalší rozvoj

CTPark Košice tvorí päť industriálnych budov s prenajímateľnou plochou 57 000 m2.
Projekt zahŕňa niektoré novopostavené nehnuteľnosti a poskytuje ďalší priestor na výstavbu nových budov v rozsahu približne 21 000 m2.
Všetky objekty sú plne prenajaté a pôsobia v nich spoločnosti ako DPD, Gefco, U-Shin, Howe, Windsor Machine či Faurecia.
Košický biznis park podľa nového vlastníka zapadá do siete CTPark Network.
Už teraz ponúka mix rôznych typov budov, ktoré uspokojujú potreby širokého spektra spoločností, veľkosti a aktivít vrátane výskumu a vývoja, jednoduchej výroby a logistiky.
Východné Slovensko navyše podľa spoločnosti firmám poskytuje kvalitnú pracovnú silu, dobre rozvinutú infraštruktúru a celý rad ďalších benefitov.
„Našou víziou je CTPark naďalej rozvíjať a posilňovať jeho postavenie prémiového obchodného parku na východnom Slovensku,“ konštatoval Vos.

Najväčší developer na Slovensku

CTP uvádza, že sa po prevzatí košického parku stal najväčším developerom a vlastníkom priemyselných a logistických nehnuteľností na Slovensku.
Jeho slovenské portfólio aktuálne tvorí 29 budov a štyri projekty vo výstavbe, celkovo 421 000 m2.
Spoločnosť sa špecializuje na výstavbu a správu zákaznícky orientovaných high-tech biznis parkov.
V súčasnosti pôsobí v siedmich európskych štátoch, okrem Slovenska aj v ČR, Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Poľsku a Bulharsku.

 

 

Staršie fotografie

Na pozemkoch pri Letisku Košice vyrastú nové logistické haly

Priemyselný devoloper plánuje na pozemkoch postaviť logistické haly s celkovou plochou 36 000 metrov štvorcových.

 
Pozemky v blízkosti košického letiska o celkovej výmere 75 000 metrov štvorcových zmenili majiteľa. Spolu päť parciel odkúpil developer priemyselných priestorov Panattoni Europe od spoločnosti Penta Real Estate. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Penta Investments, s.r.o. Gabriel Tóth. 

Priemyselný devoloper plánuje na pozemkoch postaviť logistické haly s celkovou plochou 36 000 metrov štvorcových. „Veľmi nás teší, že po otvorení pobočky sme dokázali veľmi rýchlo vstúpiť na slovenský trh a vďaka profesionálnemu prístupu spoločnosti Penta sa akvizíciu podarilo realizovať v rekordne krátkom čase,“ povedal generálny riaditeľ Panattoni Europe pre Českú republiku a Slovensko Pavel Sovička.

„Keďže sa zameriavame najmä na rezidenčný a kancelársky segment, pozemky na okraji Košíc sme neplánovali využiť na náš development. Sme preto radi, že sme našli významného zahraničného investora, ktorý plánuje pozemky aktívne využiť a v lokalite tak vznikne nový podnikateľský park a pracovné príležitosti,“ uviedol Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko. 

Spoločnosť má v Košiciach viacero developerských projektov vrátane rezidenčného projektu Nová terasa či kancelárskeho parku BCT.
 
 
Súvisiace odkazy:

Accolade udělala obchod s Pentou. Investuje v Košicích tři čtvrtě miliardy

Tuzemská realitní skupina Accolade rozšiřuje po Polsku a Německu byznys také na Slovensko. A to ve spolupráci s americkým developerským gigantem Panattoni. Na pozemcích těsně u letiště a dálnice v Košicích vybudují nový průmyslový park nazvaný Panattoni Park Airport Košice. Prodejcem parcel byla skupina Penta.
První nájemcem v areálu je velkoobchod s tabákovým a kuřáckým zbožím GG Tabak. S pomocí poradenské společnosti 108 Agency si u košického letiště pronajal ještě před zahájením výstavby 5650 metrů čtverečních. 
https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/accolade-udelala-obchod-s-pentou-investuje-v-kosicich-tri-ctvrte-miliardy-1360539

 

Česká investičná skupina vstupuje na Slovensko. Pri Košiciach postaví haly za 30 miliónov

 

Nové distribučné centrum DPD v priemyselnom areáli Immopark Košice.

Košický priemyselný areál Immopark sa rozširuje. V 60-hektárovom komplexe sa začína výstavba nového distribučného centra popredného európskeho poskytovateľa zásielkových služieb DPD.

Nové distribučné centrum DPD zaberie 6 500 štvorcových metrov plochy. Bude slúžiť na distribúciu zásielok pre koncových zákazníkov. Nemecká firma na Slovensku pôsobí od roku 2002. Developerom projektu je vlastník a prevádzkovateľ priemyselného parku, spoločnosť Erste Group Immorent. Dodávateľom je slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Výstavba by mala byť dokončená v novembri 2018 a náklady dosiahnu 1,3 milióna eur. Priemyselný park Immopark Košice, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti  košického letiska, ponúka celkovo 250-tisíc štvorcových metrov logistických, priemyselných a kancelárskych plôch. V tejto lokalite sídlia aj spoločnosti ako Dachser a Raben, Faurecia, U-Shin a Howe.

www.agenturavia.sk/sk/novinky/detail/nove-distribucne-centrum-dpd-v-priemyselnom-arealy-immopark-kosice–/117

——————————————————————————–

Austrálska spoločnosť HOWE, vyrábajúca kožené komponenty pre svetové automobilky Land Rover, Audi a BMW, začala výstavbu novej výrobnej haly v priemyselno-logistickom parku Immopark pri letisku. Hala s rozlohou takmer 16-tisíc štvorcových metrov, by mala byť dokončená tohto roku (2015)

Spoločnosť pôsobí v Košiciach desiaty rok. V prevádzke na Magnezitárskej ulici zamestnáva podľa košického denníka Korzár do 900 ľudí. 

V lete 2014 informovala, že ďalších 600 zamestnancov chce prijať do dvoch nových prevádzok. Malo by ísť o podobnú výrobu ako doteraz, čiže manuálne strihanie kože, ale aj o finishing, čo je kožiarska prvovýroba.

Pribudnúť by mali aj lukratívnejšie pozície, ako špecializovaná práca so špičkovými technológiami za podstatne vyššiu mzdu. Priemerná mzda v existujúcom závode by mala dosahovať zhruba 500 eur mesačne.

http://ekonomika.sme.sk/c/7559534/howe-v-kosiciach-vybuduje-novy-zavod-pre-1500-zamestnancov.html

——————————————————————————————————

Projekt IMMOPARK Košice predstavuje moderný priemyselný park ponúkajúci priestory vhodné na logistiku, distribúciu a ľahký priemysel s kancelárskymi plochami. Je umiestnený na 60 ha pozemku medzi medzinárodným letiskom a cestou Košice – Bratislava.

IMMOPARK Košice ponúka viac ako 250.000 m2 logistických, priemyselných a kancelárskych plôch. Veľkosti jednotlivých častí sú flexibilné a dostupné od 1.100 m2. Všetky haly sú navrhnuté s cieľom poskytnúť maximálnu efektivitu akémukoľvek nájomníkovi a môžu byť prispôsobené jeho špecifickým požiadavkám.

http://www.immopark.com/košice/sk/o-projekte

Spoločnosť Immorent Delta, s.r.o., ktorá je dcérou Erste Bank, začala s výstavbou inžinierskych sietí pre projekt priemyselného parku Immopark.

Priemyselný park sa bude rozprestierať v blízkosti košického letiska na ploche 62 hektárov. Park by mal slúžiť pre ľahký priemysel a logistiku. Predpokladané náklady na investíciu sú približne 5 mil. eur.

Podľa projektovej manažérky projektu Immopark Kataríny Hegyiovej ukončenie výstavby prvej etapy je naplánované na marec budúceho roka.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5592129/v-kosiciach-zacali-s-vystavbou-sieti-pre-projekt-immopark.html#ixzz13C6D8Ucr

 

Francúzska Faurecia dá pri Košiciach prácu 700 ľuďom

Ku košickému letisku oproti francúzskemu Valeu sa chystá nový investor, tiež z krajiny galského kohúta. Faurecia tam chce so 700 novými zamestnancami začať fungovať budúci rok.

KOŠICE. Sedemsto nových pracovných miest má vytvoriť francúzska firma Faurecia. Pre nový výrobný podnik si vybrala lokalitu pri letisku. Prevádzku tam plánuje spustiť v druhom polroku 2011. V hre bol aj prešovský región či Poľsko. Rozhodnutie Faurecie, že chce investovať v Košiciach, padlo v uplynulých dňoch.

Francúzska spoločnosť patrí do prvej svetovej päťky dodávateľov automobilových komponentov. Jej klientmi sú Ford, Volvo, Land Rover, Peugeot či Mercedes. Vyrába komponenty pre sedadlá, poťahy, technológie kontroly emisií, interiéry i exteriéry áut.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5688631/francuzska-faurecia-da-pri-kosiciach-pracu-700-ludom.html#ixzz1MLHwHlVR

Immopark získal Raben
Z košického logistického parku ukrojil 1 325 m2 skladov

http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/immopark-ziskal-raben.html

Valeo tento mesiac po siedmich rokoch v Košiciach končí. Francúzi ho predali japonskej firme U-Shin. Nad budúcnosťou vyše 1 200 zamestnancov visí otáznik.

KOŠICE. Francúzske Valeo predalo japonskej skupine U-Shin časť podniku, zameranú na výrobu prístupových mechanizmov do áut – bezpečnostných zámkov a kľučiek. Japoncov to stálo 223 miliónov eur.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6725706/francuzi-predali-japoncom-kosicky-zavod-valeo.html

 

Updated: 25. decembra 2019 — 17:05

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.