Pony Express

Konská pošta vyštartuje z Košíc v piatok

Tradície sú dôležité a Pony Express je jeden z príkladov, že sa ich oplatí dodržiavať. V piatok vyštartujú poštári na koňoch z Košíc už po dvanástykrát.

KOŠICE. Konská pošta je jedným z najstarších spôsobov doručovania zásielok. Na Slovensku má na starosti koordináciu poštárov asociácia Pony Express so sídlom v Košiciach. Po dvoch rokoch povedie trasa znovu z východu na západ Európy.

Štafety sa zúčastní 60 poštárov

Obyvatelia Košíc a blízkeho okolia budú mať v piatok možnosť odovzdať poštovým úradom, otvoreným hodinu pred odjazdom, pohľadnice a listy. V Seni a Janovíku môžu podávať svoje zásielky od 14.00, odchod kovbojov z dedín je o 15.00. V Košiciach ich odovzdajú poštárom pri altánku v mestskom parku. Tí ponesú aj listy, ktoré ľudia vhodia do schránky poštového úradu pri altánku, otvorenom od 16.00.

„Špecifickosť našich zásielok spočíva v tom, že na nich sú síce klasické známky, ale s pečiatkou nášho úradu. Ide o zberateľské rarity, ktoré si ľudia na svete môžu vymieňať iba týmto spôsobom“, uviedol hlavný organizátor, šerif Rudolf Vass.

Updated: 13. apríla 2019 — 22:14

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.