Polyfunkčné pastoračné centrum – Železníky

Novostavba polyfunkčného pastoračného centra, ktoré bude slúžiť na bohoslužby a pastoráciu predovšetkým obyvateľov sídliska Železníky. Navrhovaný objekt bude nepodpivničený, bude dvojpodlažný s chórom. Na prvom nadzemnom podlaží sú situované : hlavný vstup, obradná sieň, pastoračné priestory matiek s deťmi a seniorov a sociálnym zázemím, sakristia a svätostánok. Ďalej sú tu navrhované priestory dvojizbového bytu s pracovňou. Na druhom nadzemnom podlaží je chór s orgánom a pastoračné priestory pre mládež v troch miestnostiach.

Súvisiace články:

Mesto dalo farnosti pozemok za korunu

Košice – Takmer 30-árový pozemok na okraji Železníkov vedľa kúpaliska Triton predalo mesto za korunu južanskej rímskokatolíckej Farnosti pri kostole Kráľovnej pokoja. Predaj schválili nedávno mestskí poslanci. Farnosť tam chce postaviť za asi 20 miliónov korún polyfunkčné kultúrno-pastoračné centrum s kaplnkou, klubovými priestormi pre mládež i dôchodcov a vyhliadkou na mesto.
http://kosice.korzar.sme.sk/c/4493634/mesto-dalo-farnosti-pozemok-za-korunu.html

Nad Rastislavovou má stáť kostol s vyhliadkou na mesto

Košice V Košiciach zrejme pribudne nový monument, viditeľný z celého mesta. Na skalnom brale nad Rastislavovou ulicou chce totiž cirkev postaviť kostol aj s vyhliadkovou plošinou. Vyplýva to zo zámeru, ktorý schválilo zastupiteľstvo mestskej časti Juh.

Rímskokatolícka farnosť Kráľovnej Pokoja sa chystá stavať na okraji sídliska Železníky. Ide o pozemok v lokalite Šibená hora medzi hranou skaly nad Rastislavovou a Užhorodskou ulicou, ktorý cirkev dostala pred rokom od mesta za korunu. Útes je vysoký približne tridsať metrov.
http://kosice.korzar.sme.sk/c/4461575/nad-rastislavovou-ma-stat-kostol-s-vyhliadkou-na-mesto.html

Kostol na skale: petíciu majú aj farníci

Košice Pripravovaná výstavba kostola na skalnom brale nad Rastislavovou ulicou v Košiciach naďalej rozdeľuje obyvateľov sídliska Železníky. Skoro rok od petičnej akcie odporcov výstavby majú svoju petíciu aj rímskokatolícki farníci. Koncom apríla hárky s 306 podpismi odovzdali na miestnom úrade mestskej časti Juh.

Predseda petičného výboru Peter Cengel hovorí, že im nešlo o konfrontáciu, ale petícia mala symbolický charakter. "Chceli sme ukázať, že ľudia nie sú len proti, ale existuje aj druhá strana, ktorá podporuje dobrú vec," povedal.

Veriaci v texte petície tvrdia, že kostol bude slúžiť ako polyfunkčné pastoračné centrum, kde sa bude pracovať s deťmi aj dôchodcami bez rozdielu vierovyznania. V budove by mala byť i lekáreň. "Bohoslužby tam budú v nedeľu, cez týždeň bude slúžiť iným aktivitám," hovorí Cengel.
http://kosice.korzar.sme.sk/c/4455819/kostol-na-skale-peticiu-maju-aj-farnici.html

Kostol na skale: Odporcovia chcú nové posudky

Odporcovia plánovanej výstavby kostola na okraji skalného brala na košickom sídlisku Železníky neveria statikovi, ktorého vybral projektant. Dajú si spraviť svoj posudok. 

Po pondelkovom ústnom pojednávaní stavebného konania na cirkevné pastoračné centrum v košickej mestskej časti Juh je jasné, že obyvatelia troch blokov na Užhorodskej ulici sa nedajú presvedčiť, aby s výstavbou súhlasili. Na miestom úrade sa zišlo vyše tridsať ľudí a v búrlivej atmosfére vznieslo niekoľko výhrad.

Stavebný úrad napokon len jednu námietku. Súhlasil s tým, že ľudia, ktorí výstavbu objektu na Šibenej hore blízko svojich bytových domov považujú za nebezpečnú, dajú zámer posúdiť ďalšiemu statikovi aj geológovi. Tvrdia totiž, že je potrebný "nezávislý posudok".
http://kosice.korzar.sme.sk/c/4904128/kostol-na-skale-odporcovia-chcu-nove-posudky.html

Updated: 1. apríla 2019 — 21:09

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.