Poliklinika Terasa (pohotovosť)

Na mieste bývalej výmenníkovej stanice pohotovosti, vyrastá dvojpodlažná novostavba s kaviarňou a barom na prízemí a s ambulanciou očnej kliniky na poschodí.

—————————————————————————————————————

Pohotovosť na Toryskej premenia na moderný komplex s poliklinikou

Pohotovosť na Toryskej úplne zmení svoju vizáž. Zastaranú budovu do konca februára 2008 vystrieda moderný komplex. Prevádzka pohotovosti bude rozšírená o polikliniku.

KOŠICE. V plánoch investície za 100 miliónov korún sa počíta s dvojposchodovou budovou. Ukončenie stavebných prác je naplánované na koniec februára budúceho roku. Pohotovostná zdravotná služba je naďalej v prevádzke v náhradných priestoroch v zadnej časti budovy.

Dôvody prestavby

Budova bola už dlhší čas v havarijnom stave. Problémové boli najmä rozvody tepla a vody a nedostatočná tepelná izolácia. Pred dvomi rokmi sa začalo s plánmi, ako situáciu vyriešiť. "Premýšľali sme aj o tom, že sa postaví nová budova na inom pozemku. Napokon sa s ohľadom na silný zvyk ľudí chodiť na Toryskú rozhodlo o úplnej rekonštrukcii starých priestorov," zdôvodnil rozhodnutie projektový manažér František Dabóczi.

Podľa súčasného plánovania by mala byť hrubá stavba dokončená v októbri. Do konca roka bude v budove zavedená voda, plyn a kúrenie. Interiérové práce potrvajú do konca februára 2008.

Po rekonštrukcii

Celková rozloha novej budovy by mala byť okolo tritisíc metrov štvorcových. Na dvoch poschodiach bude spolu desať ambulancií. Každá z nich bude pozostávať z niekoľkých miestností, vlastnej čakárne a sociálneho zariadenia. Telesne postihnutým občanom bude zabezpečený bezbariérový prístup a výťah. Ďalšie priestory sú vymedzené pre lekársku službu prvej pomoci, lekáreň a očnú optiku. Nevyriešená ostáva otázka biochemického laboratória, kde by mali prebiehať základné laboratórne testy. Ešte stále sa zvažuje jeho efektívnosť.

V novom zariadení by malo pracovať 40 až 50 ľudí.

Plánuje sa s celodennou prevádzkou

"Zámerom projektu je poskytnúť ľuďom nepretržitú prevádzku. Po prvej pomoci v noci bude pacientovi poskytnutá kompletná ambulantná starostlivosť aj počas dňa. Okrvšeobecného a zubného lekára budú v priestoroch aj špecialisti zameraní na ostatné lekárske oblasti," informoval Dabóczi. Posilnená by mala byť aj návštevná služba pre pacientov, ktorí majú problémy s prevozom..

Updated: 1. apríla 2019 — 21:20

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.