Opravy mosta na Hlinkovej

Opravy na moste Hlinkova v Košiciach si vyžiadajú dopravné obmedzenia

Mesto opravovalo dilatácie mosta už vlani. Z dôvodu začatia školského roku a s tým súvisiacim zvýšením intenzity dopravy však bol vrchný kryt dilatácie vyplnený dočasne asfaltobetónom.

Košice 1. júla (TASR) – Dopravné obmedzenia si vyžiadajú práce na oprave mosta na Hlinkovej ulici v Košiciach v úseku nad riekou Hornád, ktoré sa začnú v utorok (3.7.). Predpokladaný termín ukončenia prác je 30. júl.
Počas prvej etapy prác budú uzavreté obidva jazdné pruhy smerom do centra mesta s presmerovaním premávky do protismeru. Pri druhej etape budú uzavreté obidva jazdné pruhy smerom na sídlisko Dargovských hrdinov, respektíve Sídlisko Ťahanovce, takisto s presmerovaním do protismeru,“ informoval magistrát mesta. V rámci prác ide o finálnu úpravu dilatácie mostného telesa. Úpravy sa budú robiť aj počas dní pracovného voľna.
Mesto opravovalo dilatácie mosta už vlani. Z dôvodu začatia školského roku a s tým súvisiacim zvýšením intenzity dopravy však bol vrchný kryt dilatácie vyplnený dočasne asfaltobetónom. Finálna úprava pružnou zálievkou si vyžadovala opätovne dopravné obmedzenia v danom úseku, z toho dôvodu boli práce naplánované na začiatok školských prázdnin.

www.teraz.sk/regiony/kosice-opravy-na-moste-hlinkova-si-v-j/334432-clanok.html

———————————————————————————————-

Opravy mosta na Hlinkovej od zajtra (19. 7.) pokračujú, dôjde k jeho čiastočnej uzávere

Mesto Košice v mesiaci jún bezodkladne vyriešilo problém na moste cez rieku Hornád na Hlinkovej ulici. Podrobná obhliadka mosta ukázala, že sú nutné ďalšie opravy. Začnú v stredu (19. 7. 2017) čiastočnou uzáverou mosta. Mesto chce využiť na práce dovolenkové a prázdninové obdobie, kedy je predpoklad menšieho pohybu vozidiel po moste ako počas iných mesiacov roka.

Opravovať sa budú mostné uzávery na oboch stranách mosta, ale postupne, vždy len po jednom jazdnom pruhu. Celkovo sú na moste štyri, dva smerom do centra mesta, a dva v smere na mestskú časť Košice – Dargovských hrdinov. V stredu (19.7.2017) bude uzavretý najprv pravý (vonkajší) jazdný pruh, v smere do centra Košíc. Čiastočná uzávera je predbežne plánovaná na 6 týždňov, do 27.08.2017.

Vzhľadom na konštrukčné prevedenie mosta, mostných uzáverov, ale aj vzhľadom na poškodené dobetonávky medzi nosníkmi po celej dĺžke mosta, pôjde aj teraz „iba“ o čiastkové opravy. Okrem iného aj preto, lebo už pri výstavbe mosta na Hlinkovej boli nevhodne riešené napríklad mostné uzávery pod asfaltovo – betónovou konštrukciou. Podľa odborníkov, z dlhodobého hľadiska preto bude nutné riešiť opravu mosta, pričom ale nepôjde o jeho celkovú rekonštrukciu. 

Hlinkova ulica je dopravná stavba, ktorej projektový názov bol: Výpadová komunikácia Duklianskych hrdinov. V rokoch 1965 – 1968 ju stavali vtedajšie Inžinierske stavby, národný podnik Košice. Hlavným účelom cestnej komunikácie (širokej 9,5 m) na vtedajšej ulici Duklianskych hrdinov bolo napojenie novovybudovanej severnej časti Košíc na Prešovskú cestu. Po výstavbe sídliska Dargovských hrdinov a neďalekých Ťahanoviec došlo k výraznému zvýšeniu automobilovej dopravy, preto bolo nutné ulicu Duklianskych hrdinov rozšíriť na 14,5 metra. Inžinierske stavby n.p. Košice tak urobili v rokoch 1986 – 1989.

www.kosice.sk/article.php?id=19647

Updated: 24. marca 2019 — 21:37

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.