Oprava komunikácie na Štúrovej ulici – od Hotela Doubletree by Hilton po križovatku s Tajovského ulicou

Práce sú ukončené…

——————————————————————-

V pondelok sa začne druhá etapa opravy Štúrovej ulice, od Mojmírovej po Tajovského ulicu

Začne sa dňa 26. 8. 2019, predpokladaný termín ukončenia prác je 8. september 2019.

Stavebné práce sa budú robiť v pravom jazdnom pruhu od križovatky Štúrova – Mojmírova, po križovatku Štúrova – Tajovského ulica. V úseku realizácie stavebných prác bude čiastočná uzávierka ako aj úplná uzávierka komunikácie, vyznačené budú prenosným dopravným značením s vyznačenými obchádzkovými trasami. Autobusové zastávky budú presunuté, cestujúcu verejnosť bude o zmenách informovať Dopravný podnik mesta Košice.

Tretia etapa prác sa začne po ukončení druhej etapy, a to od 9. 9. 2019 s predpokladaným termínom ukončenia prác 22. 9. 2019.

V tretej etape sa budú stavebné práce realizovať v úseku Štúrovej ulice od križovatky Mojmírova ulica po križovatku Tajovského ulica v ľavom jazdnom pruhu. Čiastočná uzávierka cestnej komunikácie bude takisto vyznačená prenosným dopravným značením.

Mesto Košice sa ospravedlňuje cestujúcej i motoristickej verejnosti za prípadné vzniknuté komplikácie a nepríjemnosti.

https://www.kosice.sk/clanok/v-pondelok-sa-zacne-druha-etapa-opravy-sturovej-ulice-od-mojmirovej-po-tajovskeho-ulicu

 

Zmena trasy autobusov vzhľadom na II. etapu prebiehajúcich opráv cesty na Štúrovej ulici

Z dôvodu II. etapy stavebných prác na Štúrovej ulici v úseku od križovatky s Mojmírovou ul. po križovatku s Tajovského ul. nastanú od pondelka 26.8.2019 od 8:00 hod nasledovné opatrenia v prevádzke MHD:

Autobusová zastávka Námestie osloboditeľov pri hoteli DoubleTree by Hilton bude dočasne premiestnená. Autobusové linky: 10, 15, 16, 20L, 21, 23, 25, 32, 52, 56, 71, 72, N2, N3, N4 A N6 budú premávať po komunikácii na južnej strane NZC Aupark, následne odbočia doľava na Južnú triedu a doprava na Fejovu ulicu  do odstavného pruhu pred reštauráciu Stará sýpka, kde bude dočasná zastávka.

Stanovište linky 11 pri sporiteľni sa dočasne ruší. Nástupnou zastávkou bude spoločná dočasná zastávka na Fejovej ulici.

Končiace spoje liniek 31, 32 a 51 budú premávať na dočasnú konečnú zastávku na Fejovej ulici, kde bude umožnený výstup cestujúcich.

https://www.dpmk.sk/aktuality/2019/oznam-o-prebiehajucej-oprave-cesty-na-sturovej-ulici

V pondelok sa začnú súvislé opravy asfaltu na Štúrovej ulici, práce potrvajú do konca augusta

Opravy miestnej komunikácie na Štúrovej ulici v úseku od Hotela Doubletree by Hilton po križovatku s Tajovského ulicou sa začnú 1. 7. 2019. Pôjde o výmenu poškodených asfaltových vrstiev a opravu podkladových vrstiev vozovky.

Stavebné práce budú rozdelené do troch etáp, predpokladaný termín ukončenia poslednej etapy je koniec augusta 2019.

Prvá etapa: začína sa 1. 7. 2019, predpokladaný termín ukončenia prác je 19. 7. 2019. Stavebné práce sa budú realizovať v úseku Štúrovej ulice od Hotela Doubletree by Hilton po križovatku s Mojmírovou ulicou. Počas prác bude v danom úseku úplne vylúčená doprava, odklonená bude na Námestí osloboditeľov pri Obchodnom centre Aupark na Bottovu ulicu.

Zastávka na Námestí osloboditeľov pri  Hotela Doubletree by Hilton bude presunutá na Štúrovu ulicu k poisťovni Allianz – na súčasnej zastávke linky č. 11.

Druhá etapa: začne sa po ukončení prvej etapy (od 22.07.2019),  predpokladaný termín ukončenia prác je 9. 8. 2019. Stavebné práce sa budú realizovať v úseku Štúrovej ulice od križovatky Mojmírova ulica po križovatku s Tajovského ulicou, na vnútornom jazdnom pruhu. V danom úseku bude čiastočná uzávierka komunikácie vyznačená prenosným dopravným značením.  

Tretia etapa: začne sa po ukončení druhej etapy (od 12.08.2019), predpokladaný termín ukončenia prác je 30. 8. 2019. Stavebné práce sa budú realizovať v úseku Štúrovej ulice od križovatky Mojmírova ulica po križovatku s Tajovského ulicou, na vonkajšom jazdnom pruhu. V danom úseku bude čiastočná uzávierka komunikácie vyznačená prenosným dopravným značením.

Vodičov motorových vozidiel ako aj ďalších účastníkov cestnej premávky prosíme o zvýšenú pozornosť, trpezlivosť, pochopenie a vzájomnú ohľaduplnosť.

https://www.kosice.sk/clanok/v-pondelok-sa-zacnu-suvisle-opravy-asfaltu-na-sturovej-ulici-prace-potrvaju-do-konca-augusta

Updated: 30. septembra 2019 — 20:43

11 komentárov

Add a Comment
 1. tak to som zvedavy ako a ci poriesia obrubniky od hiltonu cez to uzavrete parkovisko medzi auparkom a dargovom, a popred dargov…. ci to bude stare za nove, alebo tam pride aj k nejakej pozitivnej zmene.

  1. toto presne aj mna zaujima cele okolie dargova plus parkovisko medzi dargovom a hiltonom by trebalo zrypat dole a prerobit plus dufam ze budu menit aj osvetlenia za nove ledkove… nech to je poriadna reko aj s vymenou podlozia a obrubnikov nie ako nedavno na smiech na narodnej triede pri OD mier zrypanie jednej vstvy to bol nonsens co tam stvarali.. totalne zbytocna robota.. lebo takto o 2 roky to tam bude take iste v dezolatnom stave..
   a nechapem preco sturovu nemenia az po moyzesku resp. az po kuzmanyho krizovatku.. tam pokial viem duha nemenila cestu tiez
   a ked uz idu uzatvarat ten usek mohli by prerabat aj celu mojmirovu, timonovu, murgasovu a tajovskeho a spravit aj gresakovu s rooseveltovou.. vsetko su to ulice v dezolatnom stave a vramci stareho mesta aj zbrojnicna a bastova tie su priam v katastrofalnom stave..

  2. Pozitívnou zmenou by bolo, ak by sa tá vyšrafovaná plocha s prechodom pre chodcov prestavala na chodník a vytvorila tak bezbariérový koridor pre chodcov, ale to sa nestane, lebo u nás sa akcie typu oprava alebo rekonštrukcia striktne držia metódy znovupostavenia už existujúceho len s minimálnymi zmenami, ak vôbec nejaké budú.

   1. toho sa bojim a ocakavam presne tento pristup.

 2. nj, tak vsetko ostava tak ako bolo.

 3. takze presne ako som ocakaval Ti smradlavi zmrdaci Polackovci to spravili tak ako na mieri odflaknuto len holy nalepeny asfalt a toto vsjo.. nic navyse!!! hajzli pojdem to tam osobne so zbijackou cele okolo dargova aj s tymi smradlavymi obrubnikmi roz je bat!!!

 4. Pise sa rok 2019, ale Kosice su stale v 90 rokoch. Minimalne so zmyslanim. Opat raz pseudo – rekonstrucia ktora nic nezlepsi. Opat raz nic inovativne. Obrubniky z cias ked sa staval Dargov. Kosice nevedia urobit nieco komplexne, od podlozia az po osvetlenie. Moze sa v meste vymenit aj 100 primatorov a vzdy to bude to iste. Treba sa ist pozriet napr. do 30tisicoveho Bardejova ako sa to ma robit. Ich verejne priestranstva, cesty sa nedaju ani len porovnat s tym co je v KE.

 5. presne tak, gadzovina, latanie a platanie. Ja som ocakaval od noveho vedenia, ze prave tieto veci budu robit inak. Preco sa tie hlavne tahy neurobia tak ako ako napriklad tr.SNP alebo Moldavska ? Zrobit obrubniky, ostrovceky, krizovatky, prechody pre chodcov, osvetlenie, proste komplet. Za mna velke sklamanie

 6. tak ja viem zo zdroja, že obrubníky im nedovolili meniť pamiatkári, vraj na Štúrovej musia ostať kamenné. Niekoľko ich aj vymenili, alebo osadili lepšie, čo je samozrejme nepostačujúce, mali ich vybrať všetky, očistiť, doplniť polámané a osadiť späť. Kamenné sú aj trvácnejšie oproti betonovým…

  1. kks chore toto cele!!! heej vaazne? aki pamiatkari??? to potom napr aj na narodnej triede pamiatkari zakazali? je tam zakazana zona? ake vyhovorky este najdete na koho to zvalit.. a mohli by sme pokracovat vsetky dalsie ulice co sa akoze kvazi „modernizuju“ pod tymto vedenim.. loool kokooos tomu uveri leda tak naivny slepy norbert.. a ak je to pravda tak za toto pamiatkarom co su za to zodpovedny ruky verejne na namesti dolamat!!! castokrat v mnohych veciach jedna velka skodna mesta! nieco ako pri dialnicach hodnota za peniaze.. hajzlici

  2. a ako to ze dalsie mesta(napr presov ci bardejov a pod) tiez pamiatkarov maju a toto ani nic podobne tam nerobia a nezakazuju? hnus! am nech sa venuju starym historickym budovam v centre a nech spravu ciest a pozemne komunikacie laskavo prenechaju kompetenym a mestu!!!resp mesto by im to spod spravy malo okamzite vziat a zrusit ich prava vramci mesta!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.