OC Kaufland a Obchodná galéria – Nad jazerom

Predbežným termínom skolaudovania je zatiaľ posledný júnový deň. Pre zákazníkov sa galéria, ktorá sa bude volať Nákupná galéria NAŠA, otvorí vo štvrtok 18. augusta, pretože niektorí nájomcovia majú medzitým tzv. otváracie prázdniny. Spolu bude v galérii desať prevádzok: TAKKO, PEPCO,DM drogerie, KIK, 3N PLUS, Deichmann, Planeo, Exisport, SUPER ZOO, TEDi.
Ku galérii sa dokončuje 119 kolmých parkovacích miest, z toho bude 6 pre imobilných kupujúcich a 5 pre rodiny s deťmi. Pred nákupnou galériou je plánovaná tzv. oddychová pešia zóna s lavičkami na posedenie. Myslí sa aj na cyklistov, ktorí tam nájdu 2 mobiliáry na uzamknutie bicykla.

Jazerčan ONLINE – jun 2016

Staršie fotografie nájdete tu:

Začala sa výstavba OC Kaufland a Obchodnej galérie Nad jazerom.
Okrem iného sa upraví križovatka Slanecká – Napájadlá tak, ako je pri HM Tesco – v priamom smere rozšíri cestu na 2×2 jazdné pruhy, plus z centra doprava a z Krásnej doľava samostatné odbočovacie pruhy dlhé 80 metrov. Pozdĺž Slaneckej v upravovanom úseku cca 220 metrov sa vybuduje chodník – od Krásnej medzi cestou a električkou, od centra medzi cestou a Kauflandom /zrekonštruuje sa ten existujúci panelový/. V križovatke bude nový priechod pre peších, celý úsek upravenej Slaneckej sa osvetlí novým ledkovým VO a v križovatke bude nová svetelná signalizácia v koordinácii s križovatkou HM TESCO. Hotové by malo byť všetko vrátane Kauflandu v novembri. Investor Istrofinal, stavebník Strabag ZIPP.

Celková plocha pozemku: 29 020,44 m2
Celková zastavaná plocha: 25 146,16 m2
Plocha zelene: 3 874,28 m2
Počet parkovacích miest pre osobné automobily: 343 ks
Počet stromov: 87 ks
OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA sú veľkokapacitné širokosortimentné predajne potravín, drogérie a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosti, doplnená o predaj a služby koncesionárov. Obidva objekty sú navrhnuté ako železobetónové prefabrikátované skeletované konštrukcie halového typu.
Väčšia stavba, jednopodlažná budova s s obdĺžnikovým pôdorysom, je obchodné centrum celoslovenskej siete KAUFLAND. Táto sa nachádza v severnej časti areálu.
V
 južnej časti je navrhovaná NÁKUPNÁ GALÉRIA so šiestimi väčšími predajnými plochami. NÁKUPNÁ GALÉRIA je takisto jednopodlažná budova s pôdorysom v tvare písmena L.
Vonkajšie stvárnenie budov bude vychádzať z firemných štandardov.
Zámerom investora je vybudovanie dvoch multifunkčných obchodných centier so spoločným parkoviskom, zásobovacou komunikáciou pre OC KAUFLAND a ďalšou infraštruktúrou.

—————————————————————————————————

Bola podaná žiadosť o stanovisko EIA – posúdenie vplyvu na životné prostredie pre posúdenie výstavby a prevádzky dvoch obchodných centier OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA a parkoviska pre zákazníkov.
OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA zabezpečujú predaj tovarov a služieb pre širšiu spádovú oblasť. Jedna sa o veľkokapacitnú širokosortimentnú predajňu potravín, drogistického tovaru a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. OC je navrhnuté podľa doterajších skúsenosti investora s prevádzkou podobných zariadení. Zariadenie ma zabezpečiť skvalitnenie oblasti obchodu a služieb, s doplnením aj koncesionárskeho predaja a služieb. Výhodou riešenia je vybudovanie bezplatného parkoviska priamo pri predajni.

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/oc-kaufland-nakupna-galeria-kosice

Updated: 28. marca 2019 — 19:27

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.