Novopostavený múr na Luníku VIII

Betónový múr zbúrali českí aktivisti zo združenia Konexe počas posledného dňa svojej protisegregačnej cesty po Slovensku. Cesta rómsko-českého združenia Konexe a nezávislých aktivistov z niekoľkých európskych zemí sa konala pod hlavičkou kampane Wall Free Europe.

Čítaj viac na http://denikreferendum.cz/clanek/18747-aktiviste-proti-segregaci-zbourali-nelegalni-protiromskou-zed-v-kosicich

https://www.facebook.com/Konexe

————————————————————————————————————-

Betónový múr na Luniku VIII oplocujúci parkovisko (v médiách nazvaný tiež ako „protirómsky“) začali v stredu okolo polnoci búrať štyri neznáme osoby.
Dnes, 12.9.2014 bol už múr opravený.


Mesto doteraz súhlas so stavbou nevydalo, povedala hovorkyňa radnice Martina Viktorínová. „Teraz je na ťahu stavebný úrad, ktorý začne priestupkové konanie.“ Žiadosť na magistrát podľa nej prišla, ale ešte o nej nerozhodli.
Mestská časť Západ oplotenie postavila v hodnote 4700 eur po dlhodobých sťažnostiach obyvateľov. Odmieta, že by pri výstavbe múru postupovali protizákonne.
 

Do redakcie Korzára volalo počas včerajšieho dňa niekoľko obyvateľov z okolia  parkoviska. Oplotené parkovacie miesta sú podľa nich viac využívané. Potvrdili, že Rómovia z neďalekého sídliska Lunik IX tu vraj chodili kradnúť a vykonávať svoju potrebu.
Od začiatku roka tu polícia eviduje tri vlámačky. Nevie špecifikovať, či išlo o Rómov, pretože národnostné štatistiky nevedie. Terasa chce ešte zafinancovať jeho osvetlenie parkoviska.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6866028/kosicky-magistrat-protiromsky-mur-je-cierna-stavba.html

Updated: 6. apríla 2019 — 20:50

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.