Nová Šaca – Bytový dom Učňovská

Bytový dom Učňovská sa nachádza v zastavanom území mestskej časti Košice – Šaca nadväzujúcom na obytnú zónu. Deväťposchodová nepodpivničená stavba pôvodne plnila funkciu učňovskej ubytovne, neskôr bola využívaná ako administratívny objekt.

Rekonštrukciou vznikne v bytovom dome 96 bytov v členení na 72 jednoizbových, 8 dvojizbových a 16 trojizbových. V časti 1. NP sa budú nachádzať polyfunkčné priestory.

Byty po dokončení:
verzia A – skolaudovaný holobyt
verzia B – dokončený komplet v štandarde podľa vzorových bytov (sanita, podlahy, dvere, kuchynská linka, dlažby, obklady).

Ponuka pozostáva zo štyroch typov bytov. Najmenším je prakticky členená garsónka s výmerou 33 m2, o 3m2 viac má 1,5 izbový byt. Takmer o 30mviac má prvý z dvoch variantov trojizbových bytov (3 izbový byt B). Najväčší byt má viac ako 85 m2, tento typ je označený ako 3 izbový byt A.

Stavba napojená na verejné inžinierske siete vodovodnou prípojkou a novou kanalizačnou, elektrickou a plynovou prípojkou. Vykurovanie stavby je teplovodné. Zdroj tepla – kotol na zemný plyn umiestnený v kotolni na prízemí objektu. Ohrev vody zabezpečený aj solárnymi panelmi umiestnenými na južnom priečelí budovy. Fotovoltaický zdroj pre vlastnú spotrebu umiestnený na streche objektu.

Dopravné napojenie stavby je z Učňovskej ulice. Parkovanie osobných automobilov je zabezpečené na priľahlom parkovisku a na prenajatých plochách. Východne od bytového domu 68 nových parkovacích stojísk vrátane 6 parkovacích stojísk pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu. Na jestvujúcej prenajatej spevnenej ploche severovýchodne od objektu bude ďalších 63 parkovacích stojísk.

http://www.novasaca.sk/

Updated: 22. marca 2019 — 22:05

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.