Národné tenisové centrum

Zväz núka Košiciam Národné tenisové centrum

V najväčšej mestskej časti chce Slovenský tenisový zväz vybudovať Národné tenisové centrum. To by malo slúžiť mladým talentom, ale aj širokej verejnosti. Stáť má najmä na pozemkoch štátu, ktoré by odkúpilo mesto alebo mestská časť za zlomok trhovej ceny.

Ešte vlani oslovil Západ Slovenský tenisový zväz (STZ) s ponukou výstavby športového centra. Samospráva vytypovala lokalitu nad Popradskou ulicou pri tenisových kurtoch.

Neudržiavaný pozemok, ktorý bol v minulosti využívaný ako futbalové ihrisko, vlastní štát (Obvodný úrad v Košiciach). Druhé, menšie územie vlastní mesto. Mestská časť požiadala Obvodný úrad o prevod za symbolickú cenu alebo bezodplatne.

Prebehli už aj rokovania s ministerstvom financií. Jeho súhlasom je podmienený prevod aj zníženie jeho ceny.

Podľa znaleckého posudku je cena pozemku 2 650 000 eur, no podľa rezortu financií ju možno znížiť na 10 percent (265– tisíc eur), pokiaľ bude nehnuteľnosť využívaná na všeobecne prospešné služby.

Slovenskému tenisovému zväzu lokalita vyhovuje. „Ak pozemky prejdú samospráve, vytvorí mesto a mestská časť so STZ obchodnú spoločnosť a môže začať realizácia,“ hovorí starosta Západu Rudolf Bauer (KDS).

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6310348/zvaz-nuka-kosiciam-narodne-tenisove-centrum.html

Updated: 4. apríla 2019 — 21:39

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.