Nábor mladých železničiarov 2016

Detská železnica hľadá detských železničiarov
Staň sa železničiarom a získaj obdiv spolužiakov!

           Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš zachraňovať a budovať jedinú detskú historickú železnicu na Slovensku? Ak áno, príď medzi nás už túto nedeľu 15. mája a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.
            Občianske združenie Detská železnica Košice pozýva na nábor všetkých, ktorých zaujíma železnica, história a dobrovoľníctvo. Zápis sa uskutoční už túto nedeľu 15. mája o 9.30 h v priestoroch nástupnej stanice v Čermeli.
           „Radi medzi sebou privítame chlapcov a dievčatá so záujmom o prácu na detskej železnici vo veku od 7 do 25 rokov. Tí z nich, ktorí ešte nedovŕšili 15 rokov, by mali prísť aj v sprievode rodičov, prípadne starých rodičov. Už v prvý deň sa oboznámia s prevádzkou na železničke, bezpečnostnými predpismi a činnosťou, ktorú budú počas služieb vykonávať,“ hovorí riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský.
            Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 ako voľné pokračovanie myšlienky výchovy mladých železničiarov na niekdajšej pionierskej železnici. Dnes má približne štyri desiatky aktívnych členov – žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Pod vedením skúsených železničiarov sa aktívne podieľajú na chode železničky v úlohách sprievodcov, výpravcov, hlásateľov, informátorov či brigádnikov.
             Program nedeľného zápisu potrvá do 12.30 hod.

www.detskazeleznica.sk/–3-42-detska-zeleznica-hlada-detskych-zelezniciarov

Updated: 10. apríla 2019 — 22:19

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.