Minebea Slovakia

Závod spoločnosti Minebea v Košiciach plánujú dokončiť v apríli

www.teraz.sk/ekonomika/priemysel-zavod-spolocnosti-minebea-v-ko

—————————————————————————————-

Začala výstavba závodu japonského koncernu MinebeaMitsumi

Japonský investor, koncern MinebeaMitsumi Inc., v Košiciach slávnostne ohlásil začiatok výstavby moderného európskeho závodu. Rozhodnutie o umiestnení obrovskej  investície, na ktorej od samého začiatku pracovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), padlo definitívne koncom minulého roka a potvrdil ho podpis memoranda o spolupráci priamo v Japonsku prezidentom spoločnosti  Minebea Yoshihisom Kainumom, ministrom hospodárstva Petrom Žigom a primátorom Košíc Richardom Rašim.

Symbolický výkop sa uskutočnil  5.5.2017 za účasti premiéra SR Róberta Fica, členov vlády, jeho excelencie veľvyslanca Japonska v SR Juna Shimmiho a takmer stovky pozvaných hostí.  

Spoločnosť  začína stavať svoj najmodernejší európsky závod na výrobu mechatronických pohonných zariadení a elektromotorov pre priemyselné účely, vrátane automobilového priemyslu, ako aj výrobu špeciálnych elektromotorov a elektromechanických výrobkov. Závod by mal začať vyrábať už v prvom štvrťroku budúceho roka a prácu si v ňom nájde viac ako 1100 zamestnancov.
Investícia dosiahne najmenej 60 miliónov eur a počet zamestnancov by mal byť 1100, z toho 100 má pracovať vo výskume a vývoji. Spoločnosť plánuje spoluprácu aj so špecializovanými vysokými školami ako je napríklad Technická Univerzita Košice.
Nový podnik bude stáť v blízkosti medzinárodného letiska v Košiciach na ploche 50 000 štvorcových metrov, s možnosťou rozvoja na prípadnú druhú fázu výstavby, súčasťou závodu budú moderné automatické a poloautomatické výrobné linky. Podnik sa bude okrem výroby koncentrovať aj na vývoj špeciálnych elektromotorčekov, pohonných systémov, snímačov a ďalších komponentov. Využitie nájdu hlavne v automobilovom priemysle a časť z nich bude pohonným systémom v priemyselných spotrebičoch a v profesionálnom elektrickom náradí. Koncové výrobky budú predávané pod menami iných značiek, najmä na európskom trhu.
Skupina MinebeaMitsumi sa tradične zameriava na výrobu vo veľkom objeme. Od umiestnenia nového závodu v Košiciach si sľubuje minimalizáciu rizík výmenného kurzu, ale aj úspory v logistike vďaka skráteniu dopravných trás v porovnaní s dovozom z Ázie. Najmä skrátenie prepravy prispeje k zvýšenej flexibilite, čo ocenia zákazníci z oblasti automobilového priemyslu.

www.sario.sk/sk/novinky/zacala-vystavba-zavodu-japonskeho-koncernu-minebeamitsumi

Updated: 27. marca 2019 — 22:08

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.