Mestské zásahy Košice

Vyvrcholenie unikátneho prvého ročníka projektu

Mestské zásahy | Urban Interventions Košice 2011

Dňa 22. novembra 2011 sa v priestoroch Tabačky Kulturfabrik uskutočnila vernisáž prihlásených projektov.
Predstavené boli vizualizácie „premien“ rôznych lokácií v Košiciach, tak ako ich vytvorili samotní obyvatelia mesta Košice.
Počas vernisáže prebehol oficiálny krst knihy MZ KE 2011, ktorá bude novým kreatívnym manuálom a mapou pre mesto Košice do roku 2013.
Po ukončení vernisáže nasleduje afterparty s Embryom a Jack Jackinom.

http://www.uzemneplany.sk/mestskezasahy-kosice

Vaše nápady = Vaše mesto
Hlavnou ideou projektu Mestské zásahy Košice 2011 je nájsť v rámci metropoly východu a jej okolia problematické alebo nevyužité priestory a miesta, o ktorých si myslíte, že nefungujú tak ako by mali a vy máte potrebu do nich kreatívne vstúpiť a zasiahnuť.

Aj malé zásahy sa môžu stať veľkými – vždy ide o veľkosť a opodstatnenosť myšlienky. Či ste architekt, umelec alebo občan-aktivista, môžte takto ponúknuť svoje konkrétne návrhy a riešenia kompetentným mestským orgánom a úradníkom, zároveň však poukázať na kroky, ktoré je potrebné urobiť, aby Košice, mesto tvorivého myslenia a nápadov, bolo aj kvalitným miestom pre život.

Mestské zásahy ponúkajú riešenia pre Košice

Do projektu Mestské zásahy Košice sa zapojilo viac ako 50 účastníkov, ktorí ponúkli množstvo nápadov, ako vylepšiť mesto. Návrhom architektov, študentov a obyčajných ľudí dominuje využitie Mlynského náhonu, viac zelene v meste a cyklotrasy. Z kreatívnej súťaže vzišli aj odvážne riešenia.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/6145686/mestske-zasahy-ponukaju-riesenia-pre-kosice.html#ixzz1eT8BkktD
Updated: 14. apríla 2019 — 21:27

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.