Mestská krytá plaváreň Košice – rekonštrukcia

V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia vstupného schodiska do Mestskej krytej plavárne.

Po takmer troj mesačnej práci je rekonštrukcia schodiska na MKP ukončená.
Rozbité a ošarpané vstupné schodisko Mestskej krytej plavárne nás trápilo už dlhšiu dobu, no prioritne bolo potrebné riešiť obnovu bazénovej technológie, výmenu okien v bazénovej hale, sprchy a sociálne zariadenia plavárne. Vstupné schodisko, ktoré u návštevníkov plavárne vytvára prvotný dojem, tak napriek svojmu stavu muselo byť presunuté na druhú koľaj. Nie však nadlho.
Koncom júna sa začali rekonštrukčné práce aj v tejto oblasti. Napriek daždivému letu sa v priebehu cca dvoch mesiacov podarilo schody zrekonštruovať,osadiť nové zábradlie, protišmykové podložky, opraviť a vymaľovať múry. Okrem prepotrebných rekonštrukčných prác, príde v najbližšej dobe na rad aj estetizácia prostredia, a to výsadbou zelene.

V súčasnej dobe sa oživuje zavlažovací systém, pripravuje trávnatá plocha a vybudovanie novej pokladne. Sprístupnenie vonkajšej plochy pre návštevníkov je naplánované na júl.

Počas tejto odstávky sa zrealizuje aj prvá etapa rekonštrukcie plavárne – obnova bazénovej haly. 
Vymenia sa staré okenné výplne za hliníkové, čím sa zníži únik tepla, nainštaluje sa vzduchotechnika, aby nedošlo k rapídnemu nezvýšeniu vlhkosť a aby bolo možné udržiavať stálu teplotu. Celková suma na rekonštrukciu sa pohybuje okolo 200-tisíc eur.
Okrem bazénovej haly je plánované opraviť aj hlavné schodisko pred vchodom do plavárne a verejné toalety, na ktorých by mali pribudnúť turnikety. Tie by mali zabrániť najmä prístupu bezdomovcov, ktorí nezriedka obmedzovali návštevníkov plavárne.