McDonalds – Nad Jazerom

V týchto dňoch prebieha výstavba prístupového chodníka k prevádzke.

Výstavba ďalšej prevádzky McDonalds v Košiciach na sídlisku Nad jazerom.

Firma FORDIN, známa z kauzy predaja ťahanovského lesa sa pokúša stavať v mieste bývalého mäsokombinátu na Sídlisku nad jazerom. Na etapy tam chce v krátkom čase zrealizovať stavby McDonaldu, Kauflandu a obchodnej galérie. Problémom je dopravné napojenie na Slaneckú, expert navrhuje stavebnú uzáveru.

KOŠICE. Pozemky bývalého mäsokombinátu vlastní firma Labaš. V roku 2009 došlo k zmene územného plánu lokality na občiansku vybavenosť. Fordin tam v spolupráci s firmou Sus Investment plánuje vybudovať obchodné centrum za 15 miliónov eur. Zámer chcú realizovať v dvoch fázach. V prvej by sa mal postaviť McDonald´s, v druhej Kaufland a obchodná galéria. Rýchle občerstvenie chcú skolaudovať už v septembri, hypermarket a galériu v apríli 2011.

Na území už došlo k rozsiahlemu výrubu stromov. Povolil ho obvodný úrad životného prostredia. Ďalšie potrebné povolenia na stavbu pritom developeri ešte nemajú. „Je to príprava územia. Bežná prax. Dôvodom je aj vegetačné obdobie,“ uviedol Štefan Šalapa, konateľ firiem Fordin a Sus Investment. „Bol pripravený a podaný projekt na územné rozhodnutie pre McDonald´s. Na Kaufland a shopping gallery sa pripravuje projektová dokumentácia.“

 

Neskolaudujú, kým nebude cesta?

Zámer výstavby McDonald´s prerokúvala dotknutá mestská časť Nad jazerom na dvoch posledných zastupiteľstvách. Začiatkom mája ho Fordin predstavil na riadnom rokovaní, kde nebol schválený. Na návrh Jána Forgáča (KDH) prijali uznesenie, ktorým žiadali investorov dopracovať predložený materiál o riešenie rozšírenia Slaneckej v úseku križovatka Napájadlá po križovatku Textilná.

Minulý týždeň preto starostka Anna Jenčová (HZDS-ĽS) zvolala mimoriadne zastupiteľstvo. Šalapa prišiel s tým, že chcú tzv. prvú etapu postaviť za súčasnej dopravnej situácie. O rozšírení cesty uvažujú v rámci druhej, poslanci požadovali záruky. „Investori sú pripravení súhlasiť s tým, že im nebude vydané stavebné povolenie ani územné rozhodnutie na Kaufland a shopping gallery, pokiaľ nebude rozšírená cesta,“ deklaroval Šalapa.

Jazerčania zámer odobrili

Jazerčania nakoniec na návrh Viktora Jeníka (SDKÚ-DS) prijali kladné stanovisko k stavbe McDonald´s so zmluvnými podmienkami, podľa ktorých bude particpovať na budúcej výstavbe štvorprúdovky a prispeje na vybudovanie detských ihrísk. Okrem toho na návrh Bernarda Berbericha (KDH) a Jána Jakubčiaka (nezávislý) zaviazali investorov tzv. druhej etapy rozšíriť cestu v úseku Textilná – Napájadlá.Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5394100/fordin-chce-v-kosiciach-pri-slaneckej-stavat-obchodne-centrum.html#ixzz1VsyA3Ter

Updated: 28. marca 2019 — 20:00

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.