Logisticko – priemyselný park Nová Polhora

Zhotovenie cestného napojenia diaľničného privádzača Nová Polhora na cestu III/5020

———————————————————————————————

Medzi Košicami a Prešovom zrejme vyrastie nový logisticko-priemyselný park za 112 mil. eur. Postaviť ho v katastrálnom území obce Nová Polhora v okrese Košice – okolie plánuje spoločnosť Nová Polhora Invest, s.r.o.

Po dobudovaní parku by tu malo nájsť prácu až 1 250 ľudí. Logisticko-priemyselný areál by sa mal rozprestierať na ploche vyše 600-tisíc metrov štvorcových.

“Výstavbou priemyselného parku a jeho uvedením do prevádzky vytvoríme podmienky pre vstup nových investorov, čím vzniknú nové pracovné príležitosti v logistike, skladovom hospodárstve, vo výrobe, výrobných službách, distribúcii a v obchode na medzinárodnej úrovni,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Okrem logistiky tak poskytne park potenciálnym záujemcom aj priestory na výrobu či pre obchod a služby. S výstavbou parku chce investor začať už v budúcom roku. Ukončenie výstavby je naplánované o tri roky neskôr.

Spoločnosť Nová Polhora Invest vznikla v roku 2008. Spoločníkmi vo firme sú Casso Steeel Trade, s.r.o. a jedna fyzická osoba. Istý čas bola spoločníkom vo firme aj spoločnosť Schomer Limited so sídlom na Cypre.

Vo svojom predmete činnosti má okrem iného aj prenájom nehnuteľností, činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov, či sprostredkovateľskú činnosť v oblasti obchodu.

tvnoviny.sk

eia.enviroportal.sk

www.novapolhorainvest.sk

Updated: 27. marca 2019 — 22:09

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.