LitPark – Knižnica pre mládež mesta Košice

Od 2. decembra 2013 je pobočka na Tajovského 9, Košice definitívne ZATVORENÁ. Zapožičané knihy z tejto pobočky je potrebné vrátiť v pobočke LitPark na Kukučínovej 2, Košice.

Vo štvrtok 24.10.2013 o 9.00 hod. sa v areáli Kasární/Kultupark konalo slávnostné otvorenie novej pobočky našej knižnice, ktorá dostala meno Litpark. Meno pobočky vzišlo z čitateľskej ankety Hľadá sa… vyhlásenej knižnicou začiatkom septembra. Zároveň sme v novootvorených priestoroch pre svojich čitateľov sprístupnili jedinečné Múzeum detskej knihy, v ktorom sa nachádzajú exponáty titulov slovenskej detskej literatúry po rok 1980 v celkovom počte 1500 kusov. Najstarší vystavovaný knižný titul Protivy od spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej je z roku 1893. 
http://www.k.kosicekmk.sk/index.php/component/content/article/79-clanok/159-litpark-nova-pobocka-kniznice-pre-mladez-mesta-kosice

Výstavu šlabikárov z celého sveta

Knižnica pre mládež mesta Košice, pobočka LitPark, Kasárne/Kulturpark pozýva na Výstavu šlabikárov z celého sveta, ktorá bude sprístupnená v čase od 27. novembra do 20. decembra 2013 v rámci otváracích hodín pobočky.
Šlabikár je prvou knihou, s ktorou sa dieťa stretáva v škole. Pre každého človeka je prvým krokom k svetu vedomosti a informácií.
Historici považujú za najstarší šlabikár text vytesaný do kameňa, objavený v Nippure v Mezopotámii. Neskôr písali text šlabikára na hlinené, voskové či drevené tabuľky alebo papyrus.

http://www.k.kosicekmk.sk/index.php/component/content/article/79-clanok/160-vystava-slabikarov

Updated: 12. apríla 2019 — 20:46

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.