Ku sušedom na viľet

Akcia sa konala 8.5.2019

—————————————————————————

Milovníci železničnej nostalgie a ďalší záujemcovia pozývame na veľký vlakový výlet 8. mája 2019, a to výnimočne parným expresom, idúcim z Košíc do Prešova – ale aj naopak. Na čele historickej súpravy sa vo svojej slovenskej premiére predstaví rušeň 431.032, prezývaný ventilovka. Počet miest vo vlaku je obmedzený, a preto neváhajte a kúpte si cestovné lístky s predstihom, ktorý navyše do 30. apríla ponúka zvýhodnené ceny.

Podarilo sa nám na Slovensko zapožičať z Českej republiky unikátnu parnú lokomotívu ventilovku, ktorú by sme chceli verejnosti predstaviť už 8. mája na trase Košice – Prešov – Veľký Šariš a späť. Lokomotíva kedysi patrila medzi charakteristické rušne, ktoré brázdili trate Slovenska. Výlet sme nazvali „Ku sušedom na viľet“ – v zrozumiteľnom nárečí pre obe mestá. Ruku na srdce, kto z Košičanov pôjde len tak obdivovať krásy Prešova a opačne? Rozhodli sme sa preto spojiť tieto dve mestá a odviezť Košičanov do Prešova a Prešovčanov do Košíc.

V každom meste sa im budú venovať skúsení a mimoriadne populárni lokálpatrioti a sprievodcovia. Potulkami Košíc prevedie Milan Kolcun a tajomstvá Prešova budete objavovať s Andreou Sivaničovou. Prešovčania si budú môcť po komentovanej prehliadke mestskej pamiatkovej rezervácie vychutnať aj oslavy Dňa mesta Košice, navštíviť múzeá. Košičania zasa môžu navštíviť unikátnu výstavu obrazov Andyho Warhola v Šarišskej galérii, múzeum Tripolitana, Solivar, Kalváriu a tí zdatnejší si to môžu namieriť rovno na Šarišský hrad. Pripravený je samozrejme aj návrat parným vlakom domov z oboch smerov.

Zdroj: www.detskazeleznica.sk

Updated: 9. mája 2019 — 20:38

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.