Krásna – Na Hore

Rezidenčná štvrť Krásna – Na Hore  sa nachádza v tichom, ekologicky čistom prostredí mestskej časti Krásna, v blízkosti lesa na miernom svahu s prekrásnym výhľadom na Slanské vrchy. Juhozápadná orientácia zabezpečuje slnečnosť všetkým pozemkom počas celého dňa. V blízkosti lokality sa nachdzajú turistické a cykloturistické trasy, ktoré ponúkajú možnosti športového vyžitia. Do roku 2011 je plánované prepojenie lokality s centrom mesta novou prepojovacou komunikáciou. Tým sa stane lokalita Na Hore jednou z najlepšie dostupných rezidenčných štvrtí.

Začiatkom augusta 2010 začala spoločnosť LF DEVELOPMENT na základe právoplatných stavebných povolení v spolupráci so stavebnou firmou Spojstav výstavbu inžinierskych sietí v lokalite Na Hore III. Predpokladaný termín ukončenia všetkých inžinierskych sietí vrátane komunikácie s jednou asfaltovou vrstvou a verejného osvetlenia je koniec októbra 2010.

http://www.lfdevelopment.sk/


Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začína prevádzkovať novú autobusovú linku 28, ktorá bude premávať v čase špičky počas pracovných dní. Nová linka rieši spojenie s novou časťou Krásnej – IBV Na Hore ako aj spojenie s oblasťou pri motoreste.

Zmeny v MHD pripravované k 1. aprílu riešia obsluhu územia v mestskej časti Krásna – oblasť IBV Na Hore a IBV Pri mlyne. Linka 28 vytvorí spojenie spomínaných oblastí so starou časťou Krásnej a prestupným uzlom Važecká, kde je zabezpečený prestup na spoje električkovej dopravy. Linka leží v tarifnom pásme T1, platia na nej všetky cestovné lístky.
 http://www.dpmk.sk/aktuality/v-pondelok-zacina-jazdit-v-krasnej-linka-28

Updated: 24. októbra 2019 — 20:09

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.