Krajský súd v Košiciach – rekonštrukcia, nadstaba a rozšírenie parkovísk

V súčasnosti prebieha odstraňovanie uvoľneného obkladu fasády budovy súdu.

—————————————————————————————————

Administratívnu budovu košických súdov čaká veľká oprava
Stáť by to malo vyše 35 miliónov eur.

Zdroj: TASR 19.12.2018 

Priestory administratívnej budovy justičných zložiek v Košiciach sa budú obnovovať.
Vláda v stredu schválila návrh, ktorým sa vyčlení viac ako 35 miliónov eur na opravu a nadstavbu košických súdov.
Podľa návrhu, ktorý predložilo ministerstvo spravodlivosti, budú práce prebiehať v rokoch 2019 až 2022.
Stavebný zámer, ktorý bol odsúhlasený štátnou expertízou Ministerstva dopravy a výstavby SR, predpokladá náklady 35 613 000 eur s termínom v rokoch 2019 až 2022,“ píše sa v schválenom Návrhu na riešenie priestorovej situácie Krajského súdu a okresných súdov v Košiciach.
Zo schváleného uznesenia vyplýva, že rezort financií zvýši peniaze pre ministerstvo spravodlivosti v roku 2019 o 1 705 000 eur, v roku 2020 o 6 186 000 eur, v roku 2021 o 17 269 000 eur a v roku 2022 o 10 420 000 eur.

Nadstavba rieši nedostatočné priestory
Rekonštrukciou sa má riešiť súčasný akútny nedostatok kancelárií a pojednávacích miestností a tiež parkovacích miest.
Súčasné priestorové podmienky a celkový technický stav budovy už dlhodobo nespĺňajú štandardy na zabezpečenie výkonu súdnictva,“ uvádza sa v návrhu.
Rekonštrukcia a nadstavba sa bude týkať budovy, kde sídlia Krajský súd v Košiciach a okresné súdy Košice I, II a Košice-okolie.

Parkovanie zamestnancov a klientov bude riešené predovšetkým rozšírením existujúceho dvojúrovňového parkoviska smerom severným – až po Čajakovu ulicu, resp. jeho nadstavbou o jedno podlažie. Predpokladá sa aj rozšírenie pohotovostných úrovňových parkovísk pri hlavnom a hospodárskom vstupe.

Administratívna budova justičných zložiek v Košiciach bola realizovaná v roku 1982 pre nasledovné zložky: Krajský súd, Okresný súd Košice–vidiek, Mestský súd, Štátne notárstva Košice-mesto a Košice–vidiek, pričom okrem administratívnych a pojednávacích priestorov zahŕňa aj stravovací komplex, spoločenské priestory, pohotovostné byty, ubytovňu pre sudcov a služobné návštevy, sklady, archívy, garáže, energoblok a dvojúrovňové parkovisko. Budova bola postavená pre 297 pracovníkov. V súčasnosti sa v nej tiesni 544 pracovníkov, pričom sú na kancelárske účely využívané už aj bývalé byty, resp. poradné miestnosti pri pojednávacích miestnostiach.


Updated: 30. marca 2019 — 21:31

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.