Košický Blšák – likvidácia

Predaj na Blšáku pokračuje v uličke od OC Cassovia

Budovu hotela Ali zbúrali
Spoločnosť Moris Slovakia, známa najmä ako predajca áut značiek Škoda a Audi, kúpila podľa údajov v katastri pozemky od firmy CI Regio patriacej do portfólia prešovského podnikateľa Miroslava Remetu. Vedenie spoločnosti sa k tejto otázke, čo plánuje postaviť na mieste bývalého hotela, nechcelo vyjadrovať.

Blšák je už vyprataný. Čo bude ale s týmto pozemkom? Ostane len tak stáť niekoľko ďalších rokov? 

Keďže firma W.A.R.D.E.N., ktorá mala zlikvidovať odpad po zbúraných stánkoch do konca apríla, tak neurobila ani do júna, spoločnosť Kosit odpratala neporiadok z Blšáku na vlastné náklady. Spolu sa z pozemkov na košickú spaľovňu vyviezlo 67,32 tony odpadu.
http://www.kosicednes.sk/nelegalnu-skladku-z-blsaka-odstranili/

————————————————————————-

Pozemky a cestu, nachádzajúcu sa severne od práve likvidovaného Blšáku, si už nový majiteľ uzavrel závorami, označil tabuľkami o zákaze vstupu a sú strážené strážnou službou.

————————————————————————-

V Poľove začiatkom marca vyrástla čierna skládka. Za opusteným ovocným sadom neďaleko hlavnej cesty zatiaľ neznámy páchateľ  6. marca vyviezol štyri fúry odpadu.
www.kosicednes.sk/114444/
www.kosicednes.sk/mestska-policia-skladku-zdokumentovala/

————————————————————————————-

Do konca marca by zo zadnej časti Blšáku mali odísť aj poslední stánkari a začiatkom apríla plánujú zlikvidovať aj všetok odpad.
kosice.korzar.sme.sk/c/7692385/kosicky-blsak-konkuruje-luniku-ix

————————————————————————————–

Niektorí trhovníci na Blšáku dostali v uplynulých dňoch výzvy na odstránenie svojich stánkov s termínom do 20.12.2014. Na Blšáku sa nachádza približne 360 stánkov, no údajne sa zatiaľ jedná iba o stánky dlhodobo nevyužívané, v zadnej časti trhu. 

Dôvodom je, že stánky sa nachádzajú na pozemku, ktorý mesto v minulosti darovalo Mestskému futbalovému klubu, ktorý ich vlani pre svoje finančné problémy predal za 3,5 milióna eur firme CI Regio známeho prešovského podnikateľa Miroslava Remetu. Práve ten nedávno vyzval správcu Blšáku, aby trhovisko zredukoval tak, aby už nezasahovalo na jeho pozemky. 

Remetova firma Dúha bola subdodávateľom na viacerých miliónových stavbách v rámci EHMK, získala aj zákazku na rekonštrukciu Detskej fakultnej nemocnice za skoro 10 miliónov eur a naposledy spolu s poľským partnerom vyhrala aj súťaž na modernizáciu električkových tratí za takmer 40 miliónov eur. Remeta je aj prezidentom prešovského futbalového klubu.

Územný plán umožňuje na tomto pozemku výstavbu obchodov, služieb i športovo–rekreačné zariadenia.

Viac tu: kosice.korzar.sme.sk/

Updated: 6. apríla 2019 — 20:39

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.