Koliba Zlatá podkova – KVP

V októbri 2015 pribudli v areáli nové priestory:
– Tri zrubové apartmánové domy s kapacitou 10+1 osôb s celoročnou možnosťou ubytovania. Hosťom ponúkajú plnohodnotné vybavené izby s veľkým množstvom doplnkových služieb. V každom dome sa nachádza obývacia hala s krásnym 3D krbom, televízorom, WIFI, ktorej súčasťou je kuchynský kútik s elektrickou varnou doskou, kanvicou, chladničkou a jedálenským stolom so stoličkami. Na každom poschodí je samostatné sociálne zariadenie (sprchovací kút alebo vaňa, umývadlo, WC). Niektoré izby sú s balkónom.
– Party stan s kapacitou do 120 osôb je určený na organizovanie rôznych spoločenských akcií (svadieb, stužkových, teambuildingov, seminárov, kongresov a iných.).
– V nových priestoroch sa nachádza vonkajší bazén s rozmermi 3,5 x 8,5 metrov.

————————————————————————————

Reštaurácia Zlatá podkova je novinkou v Košiciach. Nachádza sa v mestskej časti Košice Sídlisko KVP v tichom prostredí s panorámou lúk a lesov. Atraktivitu územia znásobuje výhodná dopravná dostupnosť pre všetky druhy dopravy, ako aj pre peších. Vďaka svojej polohe a ponúkaným službám je ideálnym miestom pre oddych a relax.

http://www.zlatapodkova.sk/

 

KOŠICE. Pozemky od súkromníkov aj mesta Košice skúpil podnikateľ takmer pred desiatimi rokmi. Celý pozemok s výmerou 32–tisíc metrov štvorcových patrí Jazdeckému klubu.

Investičný zámer jazdeckého areálu poslanci KVP bez výhrad schválili ešte v roku 2005. Roky ale ostal ležať nedotknutý.

„Podávali sme žiadosť o eurofondy na celý projekt jazdeckého areálu, ale dvakrát sme s ním neuspeli. Zatiaľ ho teda nechávame otvorený a začíname s prvou etapou projektu. Potom by sme chceli nadväzovať na ďalšie veci,“ vraví investor, ktorý si neželá byť menovaný.

V rámci prvej etapy ide o zrubovú drevostavbu (drevodomy Rajec) – reštauráciu kolibu a detské ihriská na ploche 2–tisíc metrov štvorcových.

Ak pôjde všetko podľa plánu, do júla 2014 budú hotové. Zámer musel schváliť aj susediaci prísny rád bosých karmelitánok.

„Ony sú rady, že to tam bude, tešia sa. Keď pôjde všetko podľa plánu, budú sa pozerať na koníky, ako sa pasú.“

Príjazdová cesta k pozemkom bude viesť po pozemku medzi kláštorom a vodojemom. „V druhej etape vybudujeme altánok s grilom, saunový domček, apartmánové zruby a party stan. Ich štúdia sa stále pripravuje. Ako posledné prídu na rad športoviská. Aké ešte neviem. Ak všetko pôjde podľa plánu, na deň detí 2014 otvárame.“

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6986655/pri-klastore-na-kosickom-sidlisku-kvp-rastie-zabavny-park.html

 

Updated: 28. marca 2019 — 19:30

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.