Ihrisko pre hendikepovaných na Aničke

V rekreačnej oblasti Anička v Košiciach vznikne tohto roku detské ihrisko pre hendikepovaných. Ako informoval vedúci kancelárie starostu košickej mestskej časti Sever Marcel Gibóda, výstavbu ihriska podporila Karpatská nadácia sumou takmer 6 000 eur, pričom žiadateľom bolo mesto Košice. Na zriadenie ihriska prispeje aj mestská časť Sever. Celkovo sa na výstavbe detského ihriska preinvestuje takmer 18 000 eur.

„Teší ma, že sa z Aničky postupne opäť stáva miesto oddychu a relaxu naozaj pre všetkých. Stačí len dúfať, že spojením síl a financií viacerých inštitúcií a organizácií sa podarí zrealizovať čoraz viac takýchto projektov,“ povedal starosta Severu Marián Gaj. Doložil, že nedávno odstúpil jeden zo sponzorov projektu, preto vyzýva k spolupráci a podpore. Na realizáciu detského ihriska je potrebných ešte 1 000 eur.

Karpatská nadácia zverejnila projekty, ktoré podporila vo výzvach Otvorená knižnica a Voľnočasové zóny bez bariér. Rozdelila takmer 90 000 eur na 24 projektov, vďaka financiám sa v tomto roku môžu záujemcovia tešiť na zaujímavé podujatia vo Verejnej knižnici Jána Bocatia alebo v Knižnici pre mládež na Juhu. Vo výzve Voľnočasové zóny bez bariér uspeli tri projekty z Košíc. Financie na svoje aktivity získa aj OZ Detské srdce a nezisková organizácia Timi z Košíc.

Updated: 4. apríla 2019 — 21:36

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.