Hasiči na detskej železnici

Pre cestujúcich Košickej detskej historickej železnice boli na stanici Alpinka v sobotu 22.6.2013 pripravené akčné ukážky práce hasičov a záchranárov v rámci projektu Bezpečný vláčik pre všetkých, podporený Radou vlády SR pre prevenciu kriminality mládeže.

V nedeľu čaká na návštevníkov o 9:30 škola Mladého železničiara spojená s náborom. Tento projekt podporila Karpatská nadácia a USS Košice. 

„Deti sa počas týchto workshopov zaučia do tajov železničiarskeho remesla, predovšetkým sa však naučia bezpečnému správaniu sa na železnici a vytvoria dobrú partiu a stanú sa základňou pre budúcu komunitu dobrovoľníkov a záchranárov unikátnej detskej železnice,“ vysvetlil Ľ. Lehotský.

Ďalším podujatím víkendu bude sprístupnenie nového cyklovagóna o 11:15 hod, ktorý bude môcť v nasledujúcich rokoch prepravovať bicykle z Čermeľa na Alpinku. „Do prevádzky sa tak vráti ďalší historický letný vozeň Ca/u 620, ktorý bol zrekonštruovaný a mierne upravený vďaka projektu ACCESS2MOUNTAIN. Cestujúcu verejnosť okrem iného poteší skutočnosť, že bicykle im odteraz vo vynovenom vozni prepravia bezplatne. Okrem toho sme pre návštevníkov pripravili v areáloch staničiek aj cyklostojany a tak pritiahli do prírody a  Čermeľského údolia aj milovníkov bicyklov,“ vysvetlil Igor Holéczy z OZ Detská železnica Košice.

www.detskazeleznica.sk

Updated: 10. apríla 2019 — 22:05

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.