Gorily v Košiciach

V Košiciach protestovalo proti Gorile dvetisíc ľudí, pochod zrušili

Organizátori v Košiciach sa obávali zneužitia akcie provokatérmi, pochod mestom zrušili. Na protest na námestie prišlo asi dvetisíc ľudí.

KOŠICE. Päť minút pred začiatkom protestného mítingu proti kauze Gorila v Košiciach jeho organizátor Peter Pčolinský informoval novinárov, že pochod mestom sa ruší.

V priebehu 20 minút sa námestie zaplnilo protestujúcimi Košičanmi. Tí prišli s rôznymi transparentmi, na ktorých stálo napríklad: „Na každú sviňu sa voda varí“, „Dosť bolo rozkrádania“, „Hanba vám, zmrdi“, „Dosť bolo zlodejov“, alebo „Menej banánov, viac lásky“.

Pri mikrofóne sa striedali rečníci, ktorí sa točili okolo základnej témy: Občania musia zatrhnúť korupciu, ktorá na Slovensku prevláda už 20 rokov.

Okolo 17. hodiny sa počet účastníkov protestu postupne rozrástol na približne 2 000. Atmosféra v mnohom pripomínala November ´89. Na pódiu sa striedali organizátori aj protestujúci občania mesta. Často zaznievalo povestné novembrové „V jednote je sila!“

O 17.15 sa míting skončil slovenskou hymnou. „Nedáme sa zastrašiť, nedáme sa vydierať a znovu výjdeme do ulíc, keď to bude potrebné,“ sľúbili si účastníci.

Zhromaždenie bolo pokojné, zatiaľ bez akýchkoľvek náznakov násilností, alebo zneužitia provokatérmi.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/6244170/v-kosiciach-protestovalo-proti-gorile-dvetisic-ludi-pochod-zrusili.html#ixzz1lKyjRO8e

Updated: 26. júna 2019 — 18:17

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.